Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Okulumuz 1973-1974 yılında Hürriyet Ortaokulu olarak hizmete başlamış 1987 yılında Hürriyet Lisesi ve 2005 yılında da Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi olarak dönüşüm yapılmıştır. 4 ü idareci olmak üzere toplam 65 öğretmeni bulunmaktadır.

Okulumuzun fiziki yapısı olarak 2 binadan oluşmaktadır. İki blokta toplam 32 derslik, 1 rehberlik Servisi 1 Kütüphane,1 Fizik laboratuvarı,1 Kimya Laboratuvarı ve çok amaçlı toplantı salonu bulunmaktadır.

VİZYON 21.yüzyıla Model ve Lider bir kurum olmanın sorumluluğu ile Bursa İlinin en başarılı Eğitim Kurumu olmaya kararlıyız.Her öğrencinin öğrenebileceğine inanıyor ve başarısızlığın olmadığı okul olmayı gerçekleştireceğiz.

MİSYON HÜRRİYET ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ OLARAK:DÜŞÜNEN, VERİMLİ, ÜRETEN VE BUNA UYGUN DAVRANAN İNSAN OLMAK İÇİN VARIZ.

BAŞARILAR
 • Tel 0 ( 224 ) - 246 44 31
 • Fax 0 ( 224 ) 224 246 0
Hürriyet Mahallesi Okul Sokak No5 Osmangazi / BURSA
  http://buhal.meb.k12.tr
Bu okula 8 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
0

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi formaları, Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum