Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
 • Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 19
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Osmangazi
OBP Puanı (*) 90.3410
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.3410". Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 1973-1974 öğretim yılında, müstakil ortaokul olarak hizmete girmiş; 1987-1988 öğretim yılında 24.09.1987 gün ve 25487 sayılı makam onayı ile Genel Lise 'ye dönüştürülmüştür. 2005 yılından itibaren Hürriyet Anadolu Lisesi olarak hizmet vermektedir.

Okulumuz Hürriyet Mahallesi ve semtinde olduğundan, ismini bu semtten almıştır. Okulumuz fiziki yapı olarak 22 derslik, 1 rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi, 1 kütüphane, 1 toplantı salonu 1 görsel sanatlar atölyesi, 1 müzik atölyesi 1 Ahşap Metal Atölyesi ile öğrencilerimize hizmet vermektedir. Tüm sınıflarda, etkileşimli (Akıllı Tahta) bulunmakta ve aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

Hürriyet Anadolu Lisesi; seçkin öğretmen kadrosuyla ülkemizin geleceğine ve kalkınmasına katkıda bulunacak bilgi ve milli değerlere saygılı bireyler yetiştirmeye devam etmektedir x

Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe

Adres: Hürriyet Mahallesi Okul Sokak No5 Osmangazi / BURSA

Tel: 0 ( 224 ) - 246 44 31

Fax: 0 ( 224 ) 224 246 0

web: http://buhal.meb.k12.tr

Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 19 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Berkcan Üveykan ]

85 ortalamam var girebilir miyim acep yardımcı olabilir misiniz

2021-11-13 00:19
 
0
 
0
[Emirhan İsmilazım değil1]

Güzel bir okul

2021-11-10 00:22
 
0
 
0
[Emirhan]

Merhabalar hamitlerde oturuyom bu okul adrese dayalı alıyormu yoksa obp ylemi alıyor lütfen bakin

2021-09-08 00:03
 
0
 
0
[Halil Turgut]

Anadolu´dan meslek bölümüne geçiş varmı?meşale hürriyet Anadolu lisesinden hürriyet mesleki ve teknik Anadolu lisesine geçiş varmı?

2021-06-30 20:16
 
0
 
0
[LGS 2021]

OKUL HAKKINDA BİLGI VERIRMISINIZ NASIL OKUL...

2021-06-30 10:32
 
0
 
0
[Anonim]

Yıldırım Cumalıkızık tarafındayim ortalamam 90 küsür beni alırlar mı acaba?

2021-06-30 01:45
 
0
 
0
[oamanlı]

ORTALAMAM 3 YILIN 88.6000 Okula girebilirmiyim bu yıl

2021-05-30 16:11
 
0
 
0
[vay canına]

bizim mahalledeki lise ve okul yenilendi

2021-04-20 18:00
 
0
 
0
[Ekin Başara]

Bursa Hürriyet Anadolu lisesinden 2010 yılında mezun oldum. 2006-2010 yılları arasında mükemmel düzeydeki hocaları ve son derece bilgili ve iş yapan idaresiyle Bursa´nın gözde okullarından biriydi. Şu an hocaların çoğu hala orada. Çok sıkı bir disiplini vardı. Hala Bursa´daki bir çok okuldan daha kaliteli bir eğitim verilmektedir. 2010 mezunları olarak 12 TM/D sınıfında 31 kişiydik. Sadece bizim sınıftan 11 Hukuk, 1 Psikoloji, 3 Pdr, 5 Sınıf öğretmenliği, 1 İngilizce işletme, 1 İngilizce iktisat, 1 Fransızca kamu yönetimi ve diğer birçok aklıma gelmeyen bölüm kazananı vardı. Şu an giren öğrencilerin kalitesi düşmüş olsa da okulumuz Bursa´da kalıcı bir yer edinmiştir.

2020-04-05 18:29
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Çamlıca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 75

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://buhal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız