Bursa Atatürk Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Bursa Atatürk Anadolu Lisesi
 • Bursa Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 30
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Osmangazi
OBP Puanı (*) 93.4143
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bursa Atatürk Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bursa Atatürk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bursa Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.4143". Bursa Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bursa Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Tek rakibim Bursa Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri!.. biz; Bursa da, Türkiye de, dünyada ilklere imza attık ve atacağız. Bursa Atatürk Anadolu lisesi ailesinin her bireyi dünya enleri içinde vazgeçilmez bir değerdir. üniversitenizin kapısı Atatürk Anadolu Lisesinden açılacak üniversite hedefimizdir. ancak üniversitenin çok şey olduğunu ama her şey olmadığını bilen bir aileyiz. emeğin hangi alanında olursa olsun insan olma bilincinde çaba göstereceğiz.
2008-2009 eğitim-öğretim yılında Anadolu Lisesi olarak ilk mezunlarını vermiş ve ilk mezunlarımız daha önceki mezunlarımız gibi ÖSYM sınavlarında başarılarımızı tekrar ederek %80? lik ÖSYM yerleşme oranını yakalamışlardır.

Bursa Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bursa Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Bursa Atatürk Anadolu Lisesi
Bursa Atatürk Anadolu Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe

Adres: BURSA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ STADYUM CD. NO5 OSMANGAZİ / BURSA

Tel: +90 224 223 87 03

Fax: 90 224 223 87 04

web: http://bursaataturkanadolulisesi.meb.k12.tr

Bursa Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 30 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Begümöz]

Şuan 9.sınıf öğrencisiyim okulumuz çok güzel iyi bir okul. Ne kadar okul binası dıştan eski olsada içi güzel ve modern okulu ilk gezdiğimde dışı ve içi arasında devasa fark olduğunu gördüğümde çok şaşırmıştım.Müdür, görevliler, öğretmenler gayet iyi ilgilidir. Öğretmenlerimiz güzel birşekilde derslerini anlatıyorlar dersler verimli geçiyor. Ben bu zamana kadar kötü bir öğretmen görmedim okulda... Okulun fiziksel özellikleri ise güzel sosyal bir okul bursa atatürk anadolu lisesi. Eğer Lgs den düşük aldım nitelikli liseye gidemedim diye üzülüyorsanız üzülmeyin okulum lgs puanıyla gireceğiniz nitelikli liseden bir farkı yok.

2021-12-26 09:41
 
0
 
0
[abdulrahman ]

okulumuz nitelikli ve genel olarak başarılı bir okuldur.

2021-12-09 12:49
 
0
 
0
[Atatürk anadolu liseli]

Bu okula bu sene yerel yerlestirmeyle girdim. Okul dışarıdan eski bir okul gibi gözüksede iç dizayni ve eğitim görevlileri gayet ilgili ve elit insanlar. Dile getirmek istediğim diğer bir şeyde okul müdür ve müdür yardımcısının aşırı derecede ilgili ve açıklayıcı oluşu sorun ve sorularınıza rahatlıkla cevap bulabilirisin okulun öğretmennleriyle ilgili daha bir yorum yapamam ama okula başladıktan bir ay sonra yorumumu güncelliycem. Diger anlatmak istediğim şey ise okulun sosyal faaliyetleri eğer faliyetleri seviyorsanız tamda aradığınız yer olur çünkü okul sosyal etkinlikler olarak çok zengin bir okul. Ve çokça başarıları var. Şuanlık söyleyeceklerim bu kadar ileriki zamanda tekrar yazarım...

2021-08-26 16:45
 
0
 
0
[Begüm]

Benim ortalamam 90.5 beni alırlarmı acaba acil cevap verirmisiniz

2021-07-31 17:30
 
0
 
0
[birdost]

mezarlık girişine benziyor.

2021-07-07 22:05
 
0
 
0
[öğrenci]

ortalamam 81 küsür bu okula girebilir miyim çok istiyorum

2021-07-05 13:55
 
0
 
0
[Lgs 2021]

Okul iyi mi ?

2021-07-02 15:39
 
0
 
0
[Yaren]

Ortalamam 90.,,,,,,, beni alırlarmı acaba lütfen cevap verin

2021-07-01 18:13
 
0
 
0
[Dumayasmin]

Öncelikle iyi günler ikamet olarak hangi bölgeler düşüyor acaba şimdiden teşekkürler

2021-06-30 11:52
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Çamlıca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 76

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bursa Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bursa Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bursaataturkanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bursa Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bursa Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bursa Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bursa Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız