Cizre Atatürk Anadolu Lisesi

Şırnak / Cizre

Cizre Atatürk Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 8
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 81.9780
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Cizre Atatürk Anadolu Lisesi Şırnak ili Cizre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Cizre Atatürk Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Cizre Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "81.9780".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
81.9780
2021
81.8857
2020
68.2004
Cizre Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Cizre Atatürk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Cizre Atatürk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Cizre Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Cizre Atatürk Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Cizre Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Cizre Atatürk Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Cizre Atatürk Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Cizre Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cizre Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Cizre Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[MUSTAFA İĞRET]

Ben Cizre merkez Anadolu lisesi nden bu liseye geliyorum siz beni görün bu okulda kim kimden iyi

2020-11-01 19:20
 
0
 
0
[cizre atatürk 1. si olaca]

Ben bu yıl cizre atatürk okuluna gelicem ve orada 1. lik peşinde koşucam ve bunu başarıcam atatürk okulu hakkında pek sıcag yorumlar göremedim ve dışardanda göremiyorum ama bence asıl olan okul deil örencinin azmi ve başarısıdır inşallah bana rakip olacak birilerini bulurum okulu araştırdım ve pek kötüde deil açıkçası ama daha çok bilgi yerine sporla ilgileniyorlar ben bunu çok sevdim ama daha çok bilgiye dayanıcak aktiviteler yaparlarsa daha güzel olur baktğıma göre sadece bilgi olarak kitap yarışması varmış ve çok güzel bir aktivite ben o tür aktivitelerin artmasını isterim bu yıl 9. sınıf olucam ve inşallah atatürk lisesinde başarılı ve okulun fen lisesinden yada diğer okullardan daha başarılı olduğunu kanıtlicam CİZRE ANADOLU ATATÜRK LİSESİ.

2020-08-14 11:20
 
0
 
0
[bir yabancı ]

ne e3e okul hakkında bilgi sahibi değilim ama arkadaşlarım var orda üstelik başarılılarda gitmek istiyorsan gidebilirsin herhangi bir sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum. ama şunu da unutma okul çok ta önemli değil bence yani eğer bişeyler başarmak istiyorsan tabi sıkıntı tınne 😊😊

2019-07-21 21:41
 
0
 
0
[ne e3e]

lütfen beni bilgilendirin bu okul hakkında buraya gelmek istiyorum ama çok ta sıcak yorumlar yok sizce bu okula gelmeli miyim ??

2019-05-18 11:28
 
0
 
0
Reklam
[]

lütfen beni bilgilendirin bu okul hakkında buraya gelmek istiyorum ama çok ta sıcak yorumlar yok sizce bu okula gelmeli miyim ??

2019-05-18 11:28
 
0
 
0
[isimsiz]

bu liseye mi gidiyorsun misafir . o zaman başarılar çünkü güzel bir okul.

2018-08-20 13:27
 
0
 
0
[misafir]

lütfen beni bu lise hakkında bilgilendirirmisiniz

2017-07-20 16:12
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Şehri Nuh Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Habur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

İdil Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Cizre Atatürk Anadolu Lisesi kaç puan 2023 81.9780
Cizre Atatürk Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Cizre Atatürk Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Cizre Atatürk Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Cizre Atatürk Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Cizre Atatürk Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Cizre Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz