Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Balıkesir / Altıeylül

Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 0
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 94.5928
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi Balıkesir ili Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "94.5928".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
94.5928
2021
91.6529
2020
90.6864
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz, idareci ve öğretmenlerinin başarılı ve özverili çalışmaları neticesinde 2005-2006 öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi statüsünde sınavla 510 öğrenci almıştır.

Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2005-2006 öğretim yılında Balıkesir Cumhuriyet Lisesine ait binada eğitim ve öğretime başladı. Kademeli olarak eğitim ve öğretimini sürdürerek ilk mezunlarını 2008-2009 öğretim yılında verdi. Okulumuz daha ilk yılında %85´lik ÖSS başarısı ile Balıkesir´in sayılı okulları arasına girdi. Her yıl sosyal, kültürel ve sportif alanlarda önemli başarılar kazanmaktadır.

Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'ne nakil almayı planlıyorsanız Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: GÜNDOĞAN MAH. 2015 SK. CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ SİTESİ CUMHURIYET ANADOLU LISESI BLOK NO: 1/3 ALTIEYLÜL / BALIKESİR

Tel: 0 266 241 40 75

Fax: 0 266 244 47 75

web: http://bcal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İlk yorumu siz yapın !
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ülkü-Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Edremit Fikriye-Mehmet Elberk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ayvalık Rahim Usta Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

İnebey Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi kaç puan 2023 94.5928
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bcal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız