Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Balıkesir / Altıeylül

Hesapla
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
4
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 94.7016
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi Balıkesir ili Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "94.7016".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
94.7016
2022
94.5928
2021
91.6529
2020
90.6864
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz, idareci ve öğretmenlerinin başarılı ve özverili çalışmaları neticesinde 2005-2006 öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi statüsünde sınavla 510 öğrenci almıştır.

Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2005-2006 öğretim yılında Balıkesir Cumhuriyet Lisesine ait binada eğitim ve öğretime başladı. Kademeli olarak eğitim ve öğretimini sürdürerek ilk mezunlarını 2008-2009 öğretim yılında verdi. Okulumuz daha ilk yılında %85´lik ÖSS başarısı ile Balıkesir´in sayılı okulları arasına girdi. Her yıl sosyal, kültürel ve sportif alanlarda önemli başarılar kazanmaktadır.

Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'ne nakil almayı planlıyorsanız Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: GÜNDOĞAN MAH. 2015 SK. CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ SİTESİ CUMHURIYET ANADOLU LISESI BLOK NO: 1/3 ALTIEYLÜL / BALIKESİR

Tel: 0 266 241 40 75

Fax: 0 266 244 47 75

web: http://bcal.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Ortalamam 91 bu okulu istiyorum girme şansım var mı

2023-07-06 13:18:19

Ortalama puanım 89.65 bu okula yerleşebilirmiyiz. Bu okulu çok istiyorum, CVP verirseniz sevinirim. 🤔

2023-06-10 20:25:31

Lgs 2023 93 puanla alırlar mı 🤔

2023-06-05 14:31:24
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ayvalık Rahim Usta Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 38

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Adnan Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi kaç puan 2024 94.7016
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bcal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi 'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız