57. Alay Anadolu Lisesi

Tekirdağ / Süleymanpaşa

57. Alay Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 84.9782
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

57. Alay Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

57. Alay Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) 57. Alay Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.9782".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
84.9782
2021
80.2565
2020
76.6405
57. Alay Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

57. Alay Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. 57. Alay Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

57. Alay Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda 57. Alay Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

57. Alay Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

57. Alay Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak 57. Alay Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

57. Alay Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 57. Alay Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
57. Alay Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Akdjakxnsxk]

Bu okulu tercih etsemmi bilemedim eskiden iyi bir liseymış ama şimdi düz lise :( ve bir sorum olcak bu okulun tercih kodu varmı?

2020-07-20 22:08
 
0
 
0
[ahmet selcuk atbas]

okulun durumuna cok uzuldum bızler okulun ılk mezunlarıydık evet en basarılı yanlıs duymadınız o sene yanılıyorsam 1991 veya 1992 olacak sınıfımızdan 3 4 arkadas dısında hepımız unıversıteyı kazandık bende trakya unv gıda muh bolumunu bıtırdım sımdıkı durumu ıcler acısı neden boyle anlamadım yazık

2020-05-29 19:14
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Mürefte Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hüseyin Korkmaz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gazi Ömerbey Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şarköy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
57. Alay Anadolu Lisesi kaç puan 2023 84.9782
57. Alay Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
57. Alay Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
57. Alay Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
57. Alay Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
57. Alay Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 57. Alay Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz