Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi

Tekirdağ / Saray

Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 3
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 79.9028
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "79.9028".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
79.9028
2021
79.2698
2020
79.8683
Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

VİZYON : Nitelikli insan kaynakları ve kurumsal tutum ve anlayış birliği ile teknoloji kullanımına ve proje tabanlı çalışmaya önem vererek eğitim başarısında bir dünya okulu olmak istiyoruz.

MİSYON : Aldıkları eğitimle; Atatürk ilkelerine bağlı , vatan ve millet sevgileri gelişmiş, öğütle değil, yaşama ve tecrübe ile öğrenen, aile kavramının önemine inanan, milli ve manevi değerlere saygılı, yenilikçi ve gerçekçi, gençler yetiştiriyoruz. Öğrencilerin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını ve Öğrencilerimize uygun eğitim ortamlarında kaliteli eğitim vererek onların, gelişimlerine, ilgi, yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına yerleşmelerine katkı sağlamaktır.

BAŞARILAR : 2011-2012 eğitim yılında üniversite kazanma oranı %53 dür.
 • Öğretmen : 34
 • Öğrenci : 510
 • Derslik : 23
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08:30-16:10
2015 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele

Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: KEMALPAŞA MAHALLESİ ŞAİR ORHAN VELİ SOKAK NO9 59600 SARAY/TEKİRDAĞ

Tel: 02827681021

Fax: 08508406337

web: http://aneanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[İlayda]

8.sinif ortalamam 92,0098
7.sinif ortalamam 75,7438
6.sinif ortalamam ise 66,3276
Girermiyim?

2021-07-02 00:33
 
0
 
0
[Uygar Kaya]

0rtalamam 100 girermiyim?

2021-05-24 21:19
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gazi Ömerbey Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 49

Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Velimeşe Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi kaç puan 2023 79.9028
Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aneanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız