Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
02827686522
02827682551
Adres Kemalpaşa Mahallesi Hürriyet Caddesi No 24 Saray / TEKİRDAĞ
MEB logo Tekirdağ / Saray
Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi

http://sarayanadolu.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi Taban Puanı 442.2224 -
2016 Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi Taban Puanı
418.6227 15.8900

Okulumuz da toplam 18 şubede eğitim-öğretim yapılmaktadır. Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuarımız, Kütüphanemiz mevcuttur. Sınıflarımızda Fatih Projesi kapsamında interaktif tahtalar kullanılmaktadır. .

Okulumuzda 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 23 öğretmen ve 1 memur çalışmaktadır. Rehberlik servisimiz 2002-2003 eğitim-öğretim yılından itibaren çalışmalarını sürdürmektedir.

Gerek akademik gerek sosyal ve kültürel ve gerekse de spor alanlarında önemli başarılara imza atmış okulumuzun bu başarıları her geçen yıl artarak devam etmektedir. 2000 yılında kurulan okulumuz futbolda 3 defa il şampiyonu olma başarısını göstermiştir. Yine 2009 yılında Marmara Bölge Şampiyonu olarak Türkiye Yarı Finallerine katılmayı başarmış ve 2000 yılından beri bunu başarmış Tekirdağ' ın tek lisesi konumundadır. Puanlı atletizmde Türkiye dereceleri bulunan okulumuz, sosyal ve kültürel alanlardaki çalışmalarıyla da örnek teşkil edecek işlere imza atmıştır. Konserler, tiyatro gösterileri, şiir dinletileri, sosyal sorumluluk projeleri tarihimizin önemli çalışmaları olarak yerini almıştır. Akademik alanda 2008 yılı ÖSS Yerleştirme Oranı bazında Türkiye' deki tüm Anadolu Liseleri arasında %93' lük başarı oranıyla Türkiye İkincisi olmuştur. Bilim, sanat, edebiyat ve eğitim alanında ün yapmış önemli isimleri Saray' a davet ederek ağırlamış olan okulumuz bu yönüyle de öncü olmayı başarmış ve tüm bölgeye katkı sunan vizyonuyla ilerlemeyi başarmıştır.

Vizyon Mustafa - Elmas Arıcı Anadolu Lisesinde öğrenme temel gereksinimdir. Öğretmen ve öğrenciler birbirlerinin bir bütünü oluşturduğunu bilirler. Okulumuzdaki tüm çalışanlar doğruları yapmaktan korkmazlar ve her gün daha iyiye ulaşmak için çalışırlar. Ne olmak istediğimizi biliyoruz, yönümüzü belirleyip hedefimizden sapmayacağız.

Misyon Bütün çalışmalarımızda odak noktamız öğrencilerimizdir. Öğrenmeyi öğrenmek önceliğimizdir. Karşılıklı sorumluluklar alırız. Toplumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde gelişme çabası içindeyiz. Her şeye, herkese ve kendimize güven duyuyoruz. Yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretken olmamız gerektiğini biliyoruz.
  • Öğretmen :27
  • Öğrenci :363
  • Derslik :15
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :2
  • Konferans Salonu :1
  • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
  • Yemekhane :1
  • Saatler 08:30 - 16:10

Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02827686522
Okulun Faxı: 02827682551
Okulun Adresi: Kemalpaşa Mahallesi Hürriyet Caddesi No 24 Saray / TEKİRDAĞ

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Tekirdağ Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi yorumları, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi nerede?, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi formaları, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi adresi, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi başarıları, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi Tekirdağ, Saray Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi

google+ google+ google+