Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi

Tekirdağ / Saray

Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Okulumuz da toplam 18 şubede eğitim-öğretim yapılmaktadır. Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuarımız, Kütüphanemiz mevcuttur. Sınıflarımızda Fatih Projesi kapsamında interaktif tahtalar kullanılmaktadır. .

Okulumuzda 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 23 öğretmen ve 1 memur çalışmaktadır. Rehberlik servisimiz 2002-2003 eğitim-öğretim yılından itibaren çalışmalarını sürdürmektedir.

Gerek akademik gerek sosyal ve kültürel ve gerekse de spor alanlarında önemli başarılara imza atmış okulumuzun bu başarıları her geçen yıl artarak devam etmektedir. 2000 yılında kurulan okulumuz futbolda 3 defa il şampiyonu olma başarısını göstermiştir. Yine 2009 yılında Marmara Bölge Şampiyonu olarak Türkiye Yarı Finallerine katılmayı başarmış ve 2000 yılından beri bunu başarmış Tekirdağ' ın tek lisesi konumundadır. Puanlı atletizmde Türkiye dereceleri bulunan okulumuz, sosyal ve kültürel alanlardaki çalışmalarıyla da örnek teşkil edecek işlere imza atmıştır. Konserler, tiyatro gösterileri, şiir dinletileri, sosyal sorumluluk projeleri tarihimizin önemli çalışmaları olarak yerini almıştır. Akademik alanda 2008 yılı ÖSS Yerleştirme Oranı bazında Türkiye' deki tüm Anadolu Liseleri arasında %93' lük başarı oranıyla Türkiye İkincisi olmuştur. Bilim, sanat, edebiyat ve eğitim alanında ün yapmış önemli isimleri Saray' a davet ederek ağırlamış olan okulumuz bu yönüyle de öncü olmayı başarmış ve tüm bölgeye katkı sunan vizyonuyla ilerlemeyi başarmıştır.

Vizyon Mustafa - Elmas Arıcı Anadolu Lisesinde öğrenme temel gereksinimdir. Öğretmen ve öğrenciler birbirlerinin bir bütünü oluşturduğunu bilirler. Okulumuzdaki tüm çalışanlar doğruları yapmaktan korkmazlar ve her gün daha iyiye ulaşmak için çalışırlar. Ne olmak istediğimizi biliyoruz, yönümüzü belirleyip hedefimizden sapmayacağız.

Misyon Bütün çalışmalarımızda odak noktamız öğrencilerimizdir. Öğrenmeyi öğrenmek önceliğimizdir. Karşılıklı sorumluluklar alırız. Toplumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde gelişme çabası içindeyiz. Her şeye, herkese ve kendimize güven duyuyoruz. Yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretken olmamız gerektiğini biliyoruz.
 • Öğretmen :27
 • Öğrenci :363
 • Derslik :15
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:30 - 16:10
 • Tel 02827686522
 • Fax 02827682551
Kemalpaşa Mahallesi Hürriyet Caddesi No 24 Saray / TEKİRDAĞ
  http://sarayanadolu.meb.k12.tr
Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
0
Çorlu Anadolu Lisesi
 • Çorlu/Tekirdağ
0
Gazi Ömerbey Anadolu Lisesi
 • Malkara/Tekirdağ
27
Pakize Narin Anadolu Lisesi
 • Çerkezköy/Tekirdağ
18
Kapaklı Anadolu Lisesi
 • Kapaklı/Tekirdağ

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi formaları, Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum