Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
02826923302-03
02826923488
Adres Rumeli Mahallesi Çağlayan Sk. No1 59860 Çorlu/TEKİRDAĞ
MEB logo Tekirdağ / Çorlu
Cemile Yeşil Anadolu Lisesi

http://cyal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Cemile Yeşil Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Cemile Yeşil Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Cemile Yeşil Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Cemile Yeşil Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cemile Yeşil Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Taban Puanı 425.4840 -
2016 Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Taban Puanı
402.3532 19.8400

Okulumuz, 2005-2006 eğitim-öğretim yılında yabancı dille öğretim yapan liselerin Anadolu Lisesi'ne dönüştürülmesi sonucunda Vali Şenol Engin İlköğretim Okulunun ek binasında açılmıştır.2008-2009 eğitim-öğretim yılında ise bağışçı Yeşiller Deri San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yaptırılan yeni binasında(şimdiki bina) öğrenime başlamıştır.

Okulumuzda 1 müdür, 2 müdür yardımcısı ve 44 kadrolu öğretmen bulunmaktadır.

Okulumuzda 24 derslik, spor salonu, açık futbol sahası, 1 açık basketbol sahası,2 açık voleybol sahası, 3 fen laboratuvarı, İngilizce dersliği, kütüphane, resim atölyesi, konferans salonu, veli-öğretmen görüşme odası, Z-Kütüphane bulunmaktadır. MEZUN ÖĞRENCİLERİMİZ VE KAZANDIKLARI PROGRAMLAR:

Vizyon Öğrencilerimizi bireysel gelişim özelliklerinin önemsendiği; kendilerini gerçekleştirme fırsatlarının yaratıldığı ortamlarda Atatürkçü düşünceyi önemsemiş; çagdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış bireyler olarak yetiştirmek.

Misyon Eğitim-öğretim ortamları ve yetiştirdiği öğrencilerin nitelikleriyle bölgemizin önde gelen okulları arasında olmak; ulusal ve uluslararası bilimsel, sanatsal ve sportif etkinliklerle adımızı duyurmak. Türk Milli Eğitimi´nin genel amaçları ve temel ilkeleri ile sağlık eğitiminin özel amaçları doğrultusunda Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı; fikri hür, vicdanı hür, sağlıklı, dengeli, bilgili ve donanımlı gençler, nesiller yetiştirmek.

Başarılar -2013 ÖSYS TS-1 puan türünde Türkiye 321.liği -2015-16 Badminton il birinciliği

 • Öğretmen :43
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :747
 • Derslik :24
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.30-15.35
 • Pansiyon Bilgileri Pansiyon YOK.
 • Ulaşım Çorluya İstanbul yönünden tren veya otobüsle(karayoluyla) ulaşabilirsiniz.Edirne yönünden de yine tren ve karayolu ile ulaşabilirsiniz.Çorlunun Edirne ve İstanbul yönlerinden otoban bağlantısı da vardır.Ayrıca ilçemizde bir havaalanı mevcuttur.
 • Servis Bilgisi Okulumuza ait servis aracı yoktur.İsteyen öğrencilerimiz özel kurumların sevis hezmetlerinden yararlanmaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İlçe merkezine uzaklık 2km.;il merkezine uzaklık ise 35 kmdir.
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2013 ÖSYS TS-1 puan türünde Türkiye 321.liği.
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi 2016 ÖSYS oranı:% 83.65
 • Sportif Etkinlikler Okulumuzda kız voleybol,erkek basketbol,erkek voleybol takımları vardır.Okulumuz her yıl Çorlu Liselerarası Satranç Turnuvasını düzenlemektedir.
 • Bilimsel Etkinlikler Okulumuz öğretmen ve öğrencileri çeşitli bilimsel yarışma ve fuarlara katılmaktadır.
 • Proje Çalışmaları Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans´ın hibe vererek desteklediği Erasmus+ Programı okul eğitiminde stratejik ortaklıklar kapsamında proje hazırlama çalışmalarımız devam etmektedir. Erasmus+ Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında yanabcı dil öğretmenlerimiz İngiltere´de hizmetiçi eğitim kurslarına katılmışlardır.Bu konudaki rehberlik ve başvuru çalışmalarımız devam etmektedir.
 • Yurtdışı Proje Faaliyetleri Yurtdışı okullarla işbirliği çalışmalarımız vardır.Romanya´nın Lugoj şehrinden bir okulla ´kardeş okul´ protokolü yapılmış;bu kapsamda Romanya´da her yıl geleneksel olarak düzenlenen uluslar arası el sanatları ve seramik festivaline okulumuz öğretmen ve öğrencileri katılmaktadır.

Cemile Yeşil Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Cemile Yeşil Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02826923302-03
Okulun Faxı: 02826923488
Okulun Adresi: Rumeli Mahallesi Çağlayan Sk. No1 59860 Çorlu/TEKİRDAĞ

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Tekirdağ Cemile Yeşil Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Cemile Yeşil Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Cemile Yeşil Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Cemile Yeşil Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Cemile Yeşil Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi yorumları, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi nerede?, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi formaları, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi adresi, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi başarıları, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Tekirdağ, Çorlu Cemile Yeşil Anadolu Lisesi

google+ google+ google+