Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi

Tekirdağ / Çorlu

Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi
 • Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Tekirdağ
İlçesi Çorlu
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.2778". Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1997-1998 öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise olan okulumuz 25 Temmuz 2005 yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Anadolu lisesi olarak 25.11.2010 tarihi itibariyle 256 mezun vermiştir.

VİZYON Atatürk ilke ve düşünceleri ışığında AB kritelerine uygun, nitelikli ve etkin eğitimi sürekli kılan, eğiyimi geliştirme amacıyla belirli aralıklarla öz değerlendirme ve gözden geçirmeler yapan , ulusal ve evrensel boyutta topluma katkı sağlayan, insana ve çevreye saygıyı ilke edinen, yetiştirdiği insan ve verdiği eğitimle örnek gösterilen, değişim ve gelişime açık, kaynak yaratan ve öz kaynaklarını verimli kullanabilen, mensubu olmaktan gurur duyulan bir okul haline geleceğiz.

MİSYON Atatürkçü düşünce çizgisinde, yaratıcı düşünen, öğrenmeyi öğrenen; öğrendiklerini davranışa dönüştürebilen; rekabetçi, ekip çalışmasına inanan, ulusal ve evrensel değerlere bağlı, her alanda başarıyı hedefleyen, sürekli gelişmeye inanan, değişime açık bireyler olarak öğrencilerimizi, üniversiteye ve geleceğe hazırlamak, çalışanlarımızı demokratik bir iletişim ortamında en yüksek verimliliğe ulaştırmak için varız.
 • Öğretmen Sayısı : 41
 • Öğrenci Sayısı : 540
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 - 15:35
 • Derslik Sayısı : 20
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 % 84,24
 • 2014-2015 % 82,05
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 % 84,24
 • 2014-2015 % 82,05
2013 Yılı Üniversite Yerleştirme Durumunu İncele

Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Esentepe Mah. Sancak Cad. 1. Sk Çorlu

Tel: 02826731188

Fax: 02826733648

web: http://ctbal.meb.k12.tr

Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[aaaaaaa]

ortalamam 94.2722 sizce girebilir miyim? umarım girerim

2021-07-02 00:13
[bilmem]

ortalamam 93 ins cok secen kisi olmazda girebilirim

2021-04-12 13:58
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 24

Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Kadriye Nazif Gölge Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Çerkezköy Tso Trakya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 58

Pakize Narin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ctbal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız