Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
266 738 01 22
266 738 05 27
Adres Yeni Mahalle Şehit Tnk. Teğmen Doğuş Uran Caddesi No 61 Bandırma / Balıkesir
MEB logo Balıkesir / Bandırma
Enerjisa Bandırma Fen Lisesi

http://ebfl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 380.9059
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Enerjisa Bandırma Fen Lisesi Balıkesir ili Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Enerjisa Bandırma Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Enerjisa Bandırma Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Enerjisa Bandırma Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Enerjisa Bandırma Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Enerjisa Bandırma Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Enerjisa Bandırma Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Enerjisa Bandırma Fen Lisesi Taban Puanı 380.9059 -
2017 Enerjisa Bandırma Fen Lisesi Taban Puanı 485.6174 3.5700
2016 Enerjisa Bandırma Fen Lisesi Taban Puanı
479.4482 2.5000

Enersisa Bandırma Fen  Lisesi Okulu ve Yurdu  2010 yılında Sabancı Vakfı tarafından yaptırılıp Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmiştir.Okulumuz ve Yurdumuz 23 Ekim 2010 tarihinde  hizmete açılmıştır.

VİZYON Aydınlık geleceğe açılan kapı ENERJİSA BANDIRMA FEN LİSESİ

MİSYON Ülkesinin geleceği için; günün teknolojik olanaklarını kullanıp bilgilerini yetenekleriyle birleştirerek bilimsel çalışmalara yönelen, projeler üreten, takım çalışmasına yatkın, girişimci, yaratıcı, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilen, sonuç kadar sürece önem veren, kendine güvenen, yeteneklerinin bilicinde ulusal ve evrensel değerleri özümsemiş bireyler yetiştirmek için varız.

Enerjisa Bandırma Fen Lisesi
 • Öğretmen Sayısı : 34
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 454
 • Öğretim Şekli : Tam Gün Eğitim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Ders Başlama Saati: 08:30 Öğlen Arası: 11:40 Öğleden Sonra Ders Başlama Saati: 12:50 Öğleden Sonra Ders Bitiş Saati: 16:00
 • Derslik Sayısı : 16
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : 1.Yabancı Dil:İngilizce 2.Yabancı Dil:Almanca
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Misafirhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Revir : 1
 • Lojman Bilgisi : Okulumuzun lojmanı yoktur.
 • Isınma Şekli : Doğalgaz Merkazi sistem
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezine 100 km İlçe Merkezine 3 km uzaklıktadır.
 • Ulaşım : İlçe Merkezinden kalkan Fakülte-Hastane Otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.
 • Servis Bilgisi : B.T.T. servisleri ve özel öğrenci servisleri ile taşımacılık yapılmaktadır.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Adres: YENİ MAH. ŞHT. TANKÇI
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : 2013-2014 : 85 2014-2015 : 90 Enerjisa Bandırma Fen Lisesi Enerjisa Bandırma Fen Lisesi Enerjisa Bandırma Fen Lisesi Enerjisa Bandırma Fen Lisesi Enerjisa Bandırma Fen Lisesi

Enerjisa Bandırma Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Enerjisa Bandırma Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Enerjisa Bandırma Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Enerjisa Bandırma Fen Lisesi'nin başarılarını, Enerjisa Bandırma Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 266 738 01 22
Okulun Faxı: 266 738 05 27
Okulun Adresi: Yeni Mahalle Şehit Tnk. Teğmen Doğuş Uran Caddesi No 61 Bandırma / Balıkesir

Bu okula 12 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Balıkesir Enerjisa Bandırma Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Enerjisa Bandırma Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Enerjisa Bandırma Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Enerjisa Bandırma Fen Lisesi taban puanı 2019 , Enerjisa Bandırma Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Enerjisa Bandırma Fen Lisesi yorumları, Enerjisa Bandırma Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Enerjisa Bandırma Fen Lisesi nerede?, Enerjisa Bandırma Fen Lisesi üniversite başarısı, Enerjisa Bandırma Fen Lisesi formaları, Enerjisa Bandırma Fen Lisesi adresi, Enerjisa Bandırma Fen Lisesi başarıları, Enerjisa Bandırma Fen Lisesi Balıkesir, Bandırma Enerjisa Bandırma Fen Lisesi

google+ google+ google+