Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi

Tokat / Zile

Hesapla
Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
3
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 94.3945
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi Tokat ili Zile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "94.3945".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
94.3945
2022
93.4152
2021
95.0222
2020
92.8958
Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz, 1991 / 1992 Eğitim ve öğretim yılında kendi binası olmadığı için ilçemiz Yavuz Selim Naci Giray İlköğretim Okulu bünyesinde Zile Anadolu Lisesi adı ile hizmete başlamıştır. Daha sonra Cumhuriyet İlköğretim Okulu ek binasında eğitim ve öğretime devam etmiştir. Şu anda hayırsever işadamlarımız Cemalettin ve Şerafettin DİNÇER kardeşler tarafından yaptırılan kendi binasında DİNÇERLER 75.YIL ANADOLU LİSESİ adı ile eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Okul binası Zile Belediyesi'nin hibe ettiği 7113 metre karelik arsa üzerine 2000 metre kare kapalı alanda bodrum üzeri iki kat olarak inşa edilmiş olup, 6453 metre karelik bahçe mevcuttur. Okulumuzun temeli 30 Ağustos 1998'de atılmış olup 31 Ağustos 1999'da tamamlanarak hizmete açılmıştır.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin büyük bölümü üniversiteyi kazanmıştır. 1998 den itibaren mezun veren okulumuz 2009 yılı dahil toplam 678 öğrenci mezun etmiştir. Daha sonraki yıllarda kazananlarla birlikte toplam 434 öğrenciyi çeşitli üniversitelere yerleştirme başarısını göstermiştir. Genel başarı oranı %64 dür.

2013 ÖĞRETM YILI ÖSS BAŞARIMIZ: BU YIL OKULUMUZDAN MEZUN OLAN 54 ÖĞRENCİMİZİN 45´İ ÇEŞİTLİ ÜNİVERSİTELERE YERLEŞMİŞTİR (BAŞARI ORANI %83)

Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yunus Emre Mahallesi Dinçerler Caddesi No 83 60400 Zile/Tokat, Türkiye

Tel: 03563175496

Fax: 03563179079

web: https://dincerler75yil.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

gerçekten seçtiğim için çok mutlu olduğum okul.Hocalar çok tatlı ve öğrenciler de edepli insanlar.

2022-12-26 00:32:20

Bu okul hakkında bilgi verebilecek olan kimse yok mu?

2021-08-21 12:40:39
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Danışment Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Plevne Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi kaç puan 2024 94.3945
Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://dincerler75yil.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız