Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
356 276 47 00
356 275 41 41
Adres Gazi Osman Paşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi, İskele Mevkii 7 TURHAL
MEB logo Tokat / Turhal
Sami Baklacı Anadolu Lisesi

http://turhalsbal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Sami Baklacı Anadolu Lisesi Tokat ili Turhal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Sami Baklacı Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sami Baklacı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sami Baklacı Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Sami Baklacı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sami Baklacı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Sami Baklacı Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Sami Baklacı Anadolu Lisesi Taban Puanı 440.3520 -
2016 Sami Baklacı Anadolu Lisesi Taban Puanı
417.6707 16.1200

Okulumuz, 1989-1990 öğretim yılında, 13.09.1989 tarihinde, Kurucu Müdür Kamil Engin yönetiminde, 2 öğretmen 60 öğrenci ile Turhal Alpaslan İlköğretim Okulu'nun ek binasında eğitim öğretime açılmıştır.

Okulumuz 2003 yılı Ekim ayında mülkiyeti Turhal Şeker Fabrikasına ait olan, daha önce Şeker İlkokulu olarak kullanılan binaya taşınmış ve 2006 yılının Mayıs ayına kadar bu binada Eğitim Öğretim hizmeti vermeye devam etmiştir.

Okul aile birliği üyelerimiz, Turhal'lı hayırseverler ile görüşerek Anadolu Lisesi yeni binasının yapımına katkıda bulunmalarını sağlamaya çalışmışlardır. Turhal halkının katkıları ve Turhal Kaymakamlığının köye hizmet götürme birliği kanalıyla, inşaat, su basmanı seviyesine kadar getirilmiştir. 5959 m2 arsa üzerine 1218 m2 okul binası yapılmış, çocukların oyun alanı olarak 4741 m2 alan bulunmaktadır. okul
 1. Okul Tanıtım Sunusunu İncele

VİZYON : Bilim ve Teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişmeye açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değerlere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli,milli ve manevi değerlerine bağlı,ülkesine ,milletine ve insanlığa faydalı olma şuuruna sahip bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Öğrencilerimizin; Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini bilgili, becerili öz güvenli olmalarını Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını olayları çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini Çağın gelişen ve değişen ihtiyaçlarını cevap verebilecek becerilerini kazanmalarını Gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, tercih edilen aranan, örnek olma Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk´ün "Çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı hedeflediği Türkiye idealine.." ulaşmayı ilke edinen demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin bu temel değerlerine ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanmış öğrenciler yetiştirmeyi temel ilke kabul ederiz. okul
 • Öğretmen : 19
 • Öğrenci : 302
 • Derslik : 11
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Saatler : SABAH 8:00- 12:00 ÖĞLE 13:30 - 15:50
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 27 Öğrenci 4 Yıllık - 2 Öğrenci 2 Yıllık Ünv.
 • 2014-2015 26 Öğrenci 4 Yıllık - 9 Öğrenci 2 Yıllık Ünv,
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 % 58
 • 2014-2015 % 59

Sami Baklacı Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Sami Baklacı Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Sami Baklacı Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Sami Baklacı Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Sami Baklacı Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 356 276 47 00
Okulun Faxı: 356 275 41 41
Okulun Adresi: Gazi Osman Paşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi, İskele Mevkii 7 TURHAL

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Tokat Sami Baklacı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sami Baklacı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Sami Baklacı Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Sami Baklacı Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Sami Baklacı Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Sami Baklacı Anadolu Lisesi yorumları, Sami Baklacı Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Sami Baklacı Anadolu Lisesi nerede?, Sami Baklacı Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Sami Baklacı Anadolu Lisesi formaları, Sami Baklacı Anadolu Lisesi adresi, Sami Baklacı Anadolu Lisesi başarıları, Sami Baklacı Anadolu Lisesi Tokat, Turhal Sami Baklacı Anadolu Lisesi

google+ google+ google+