Sami Baklacı Anadolu Lisesi

Tokat / Turhal

Sami Baklacı Anadolu Lisesi
 • Sami Baklacı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Tokat
İlçesi Turhal
Başarı Puanı (OBP) 90.9896
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sami Baklacı Anadolu Lisesi Tokat ili Turhal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sami Baklacı Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sami Baklacı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sami Baklacı Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz, 1989-1990 öğretim yılında, 13.09.1989 tarihinde, Kurucu Müdür Kamil Engin yönetiminde, 2 öğretmen 60 öğrenci ile Turhal Alpaslan İlköğretim Okulu'nun ek binasında eğitim öğretime açılmıştır.

Okulumuz 2003 yılı Ekim ayında mülkiyeti Turhal Şeker Fabrikasına ait olan, daha önce Şeker İlkokulu olarak kullanılan binaya taşınmış ve 2006 yılının Mayıs ayına kadar bu binada Eğitim Öğretim hizmeti vermeye devam etmiştir.

Okul aile birliği üyelerimiz, Turhal'lı hayırseverler ile görüşerek Anadolu Lisesi yeni binasının yapımına katkıda bulunmalarını sağlamaya çalışmışlardır. Turhal halkının katkıları ve Turhal Kaymakamlığının köye hizmet götürme birliği kanalıyla, inşaat, su basmanı seviyesine kadar getirilmiştir. 5959 m2 arsa üzerine 1218 m2 okul binası yapılmış, çocukların oyun alanı olarak 4741 m2 alan bulunmaktadır. okul
 1. Okul Tanıtım Sunusunu İncele

VİZYON : Bilim ve Teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişmeye açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değerlere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli,milli ve manevi değerlerine bağlı,ülkesine ,milletine ve insanlığa faydalı olma şuuruna sahip bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Öğrencilerimizin; Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini bilgili, becerili öz güvenli olmalarını Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını olayları çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini Çağın gelişen ve değişen ihtiyaçlarını cevap verebilecek becerilerini kazanmalarını Gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, tercih edilen aranan, örnek olma Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk´ün "Çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı hedeflediği Türkiye idealine.." ulaşmayı ilke edinen demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin bu temel değerlerine ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanmış öğrenciler yetiştirmeyi temel ilke kabul ederiz. okul
 • Öğretmen : 19
 • Öğrenci : 302
 • Derslik : 11
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Saatler : SABAH 8:00- 12:00 ÖĞLE 13:30 - 15:50
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 27 Öğrenci 4 Yıllık - 2 Öğrenci 2 Yıllık Ünv.
 • 2014-2015 26 Öğrenci 4 Yıllık - 9 Öğrenci 2 Yıllık Ünv,
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 % 58
 • 2014-2015 % 59

Sami Baklacı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sami Baklacı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gazi Osman Paşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi, İskele Mevkii 7 TURHAL

Tel: 356 276 47 00

Fax: 356 275 41 41

web: http://turhalsbal.meb.k12.tr

Sami Baklacı Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Sami Baklacı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Zile Dinçerler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Sakarya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sami Baklacı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sami Baklacı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://turhalsbal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sami Baklacı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sami Baklacı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sami Baklacı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sami Baklacı Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız