Sami Baklacı Anadolu Lisesi

Tokat / Turhal

Sami Baklacı Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Sami Baklacı Anadolu Lisesi Tokat ili Turhal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Sami Baklacı Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sami Baklacı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sami Baklacı Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Sami Baklacı Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Sami Baklacı Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Okulumuz, 1989-1990 öğretim yılında, 13.09.1989 tarihinde, Kurucu Müdür Kamil Engin yönetiminde, 2 öğretmen 60 öğrenci ile Turhal Alpaslan İlköğretim Okulu'nun ek binasında eğitim öğretime açılmıştır.

Okulumuz 2003 yılı Ekim ayında mülkiyeti Turhal Şeker Fabrikasına ait olan, daha önce Şeker İlkokulu olarak kullanılan binaya taşınmış ve 2006 yılının Mayıs ayına kadar bu binada Eğitim Öğretim hizmeti vermeye devam etmiştir.

Okul aile birliği üyelerimiz, Turhal'lı hayırseverler ile görüşerek Anadolu Lisesi yeni binasının yapımına katkıda bulunmalarını sağlamaya çalışmışlardır. Turhal halkının katkıları ve Turhal Kaymakamlığının köye hizmet götürme birliği kanalıyla, inşaat, su basmanı seviyesine kadar getirilmiştir. 5959 m2 arsa üzerine 1218 m2 okul binası yapılmış, çocukların oyun alanı olarak 4741 m2 alan bulunmaktadır. okul
 1. Okul Tanıtım Sunusunu İncele

VİZYON : Bilim ve Teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişmeye açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değerlere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli,milli ve manevi değerlerine bağlı,ülkesine ,milletine ve insanlığa faydalı olma şuuruna sahip bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Öğrencilerimizin; Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini bilgili, becerili öz güvenli olmalarını Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını olayları çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini Çağın gelişen ve değişen ihtiyaçlarını cevap verebilecek becerilerini kazanmalarını Gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, tercih edilen aranan, örnek olma Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk´ün "Çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı hedeflediği Türkiye idealine.." ulaşmayı ilke edinen demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin bu temel değerlerine ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanmış öğrenciler yetiştirmeyi temel ilke kabul ederiz. okul
 • Öğretmen : 19
 • Öğrenci : 302
 • Derslik : 11
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Saatler : SABAH 8:00- 12:00 ÖĞLE 13:30 - 15:50
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 27 Öğrenci 4 Yıllık - 2 Öğrenci 2 Yıllık Ünv.
 • 2014-2015 26 Öğrenci 4 Yıllık - 9 Öğrenci 2 Yıllık Ünv,
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 % 58
 • 2014-2015 % 59
 • Tel 356 276 47 00
 • Fax 356 275 41 41
Gazi Osman Paşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi, İskele Mevkii 7 TURHAL
  http://turhalsbal.meb.k12.tr
Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
0
0
Artova Anadolu Lisesi
 • Artova/Tokat

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Sami Baklacı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sami Baklacı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Sami Baklacı Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Sami Baklacı Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Sami Baklacı Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Sami Baklacı Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Sami Baklacı Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Sami Baklacı Anadolu Lisesi formaları, Sami Baklacı Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum