Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi

Tokat / Niksar

Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 87.2043
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi Tokat ili Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.2043".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
87.2043
2021
89.5184
2020
86.5908
Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 2005 yılında hizmete açılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı okul türleri içerisinde "Anadolu Lisesi" türünde eğitim ve öğretim veren bir kurumdur.

Tokat ilinin Niksar ilçesi merkezinde yer alan okulun , 402 öğrencisi bulunmaktadır. Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi; 2005-2006 Eğitim -Öğretim yılında , Danişment Gazi Lisesi ek binasında , Şairemrah Anadolu Lisesi adı altında 3 şuse ve 82 öğrencisiyle eğitime başlamıştır.

Niksar Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 18/09/2007 tarih ve 715/5668 sayılı kararıyla ; yeni yapılan Ahmet Altıkulaç İlköğretim Okulu binasının bakım, onarım ve her türlü giderlerinin kullanan tarafından karşılanması ve ihtiyaç duyulduğunda boşaltılması kaydıyla Şair Emrah Anadolu Lisesi olarak açılmak üzere tahsis edilmiştir.

Niksar Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 02/11/2007 tarih ve 423/6245 sayılı kararıyla okulumuzun adı Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Vizyon Çevremizde ve Ülkemizde "Eğitimde Kalitenin Adresi" Olmak

Misyon Öğrencilerimizi beden,zihin,ahlak bakımından sağlıklı bir şekilde geliştirerek, öğrencilerin uygun eğitim ortamlarında kaliteli eğitim almalarına, ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına yerleşmelerine katkı sağlamak.
 • Öğretmen :19
 • Öğrenci :286
 • Derslik :13
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 08.30 - 17.00

Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gazi Osman Paşa Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Cad. No:156, 60600 Niksar/

Tel: 0356 527 21 70

Fax: 0356 527 21 70

web: http://naaal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Derslere geç giren başarılı]

Okulumuz her yıl tıp çıkarıyor desem yalan olur
Eğitimin kalitede birinci olduğu bu okul harikadir sizleride bu okula beklerim

2018-08-14 08:57
 
0
 
0
[erkan ]

okul çok güzel başerılı disiplinli eitim çok iyi

2017-12-03 14:48
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Yeşilırmak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Zile Dinçerler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Sebahat-İsmet Erdem Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi kaç puan 2023 87.2043
Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://naaal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız