Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0322 232 53 33
0322 232 98 88
Adres Karslılar Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı Çukurova / ADANA
MEB logo Adana / Çukurova
Adana Kız Lisesi

http://adanakizlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Adana Kız Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Adana Kız Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Adana Kız Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Adana Kız Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Adana Kız Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adana Kız Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Adana Kız Lisesi Taban Puanı - -
2017 Adana Kız Lisesi Taban Puanı 368.8286 -
2016 Adana Kız Lisesi Taban Puanı
335.1500 38.0700

Tarihi Taşköprü civarında bulunan eski bina,Sultan Abdulhamit zamanında 1881-1885 yılları arasında Adana valisi olan Abidin Paşa tarafından inşa ettirilmiş,1883 yılında yapımı tamamlanmış.Resmi devlet yapısı olarak inşa edilen bu binanın yapımına halkın katkıları da olmuş bina,o dönemde Adana şehrinin en yüksek binalarından birini teşkil etmekteymiş.Bu yapı,Askeri Rüştiye (Askeri Ortaokul) olarak yapılmasına karşılık,1885 yılında 5 yıllık Mekteb-i İdadi(Askeri Lise) olmuş,sonra 8 yıllık İdadiye dönüşmüş.1894-1895 yıllarında Adana Mekteb-i İdadisi yatılıya dönüştürülmüş,binaya mutfak ve yemekhane bölümleri ilave edilmiş.

1914 yılında,1.Dünya savaşı sıralarında askeri depo olarak kullanılmış,Kurtuluş Savaşı sırasında Adana Sultanisi olmuş.Daha sonra Erkek Lisesi,1932 den sonra da Adana Kız Lisesi haline gelmiş.1998 yılına kadar bu fonksiyonu süren okul 1998 Adana depreminde hasar görmüş ve akabinde boşaltılmıştır.

24 Eylül 2009 tarihinde Eğitim-Öğretime başlayan Adana Kız Lisesi yeni bina,eski tarihsel yapısına sadık kalınarak yeniden inşa edilip yeni nesillere ışık tutmaya,Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde devam eden okulumuza;2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı başından itibaren ANADOLU LİSESİ statüsü de verilerek,belirlenen misyon ve vizyon ile geleceğe ilerlemektedir.

VİZYON Okulumuz akademik eğitim ve öğretim alanında ilçesinde ve ilinde en saygın ve en tercih edilen kurum olacaktır.

MİSYON Değişen dünya koşullarında bilgi toplumunu oluşturacak öğrencilerimizin; sosyal, kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak, yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak günün teknolojisini kullanarak akademik eğitimi verecek ortamları hazırlamak.

Başarı durumu

  • Öğretmen Sayısı : 84
  • Rehber Öğretmen Sayısı : 3
  • Öğrenci Sayısı : 1336
  • Öğretim Şekli : Tam Gün
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:20 - 15:30
  • Derslik Sayısı : 42
  • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
  • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
  • Resim Sınıfı Sayısı : 1
Pansiyon Bilgisi : Pansiyon kapasitemiz 216 kız öğrencidir.Pansiyon görevlilerimiz:1 Müdür yardımcısı,1 Muhasebeci,1 Gece bekçisi,3 Mutfak Görevlisi,1 Güvenlik Görevlisidir.Pansiyonumuzun telefonu: 0322 233 32 65

ULAŞIM BİLGİLERİ

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 0 Km Ulaşım : Belediye Otobüsleri:114,153,142 Halk Otobüsleri: 7A, 7B,4 Minübüs: Cemalpaşa 2A

Adana Kız Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Adana Kız Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Adana Kız Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Adana Kız Lisesi'nin başarılarını, Adana Kız Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0322 232 53 33
Okulun Faxı: 0322 232 98 88
Okulun Adresi: Karslılar Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı Çukurova / ADANA

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Adana Kız Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Adana Kız Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Adana Kız Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Adana Kız Lisesi taban puanı 2019 , Adana Kız Lisesi yüzdelik dilimi, Adana Kız Lisesi yorumları, Adana Kız Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Adana Kız Lisesi nerede?, Adana Kız Lisesi üniversite başarısı, Adana Kız Lisesi formaları, Adana Kız Lisesi adresi, Adana Kız Lisesi başarıları, Adana Kız Lisesi Adana, Çukurova Adana Kız Lisesi

google+ google+ google+