Adana Kız Lisesi

Adana / Çukurova

Adana Kız Lisesi
 • Adana Kız Lisesi
  Ekle
 • 14
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 70.1644
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Adana Kız Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Adana Kız Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Adana Kız Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "70.1644".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
70.1644
2020
65.0842
Adana Kız Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Adana Kız Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Adana Kız Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Tarihi Taşköprü civarında bulunan eski bina,Sultan Abdulhamit zamanında 1881-1885 yılları arasında Adana valisi olan Abidin Paşa tarafından inşa ettirilmiş,1883 yılında yapımı tamamlanmış.Resmi devlet yapısı olarak inşa edilen bu binanın yapımına halkın katkıları da olmuş bina,o dönemde Adana şehrinin en yüksek binalarından birini teşkil etmekteymiş.Bu yapı,Askeri Rüştiye (Askeri Ortaokul) olarak yapılmasına karşılık,1885 yılında 5 yıllık Mekteb-i İdadi(Askeri Lise) olmuş,sonra 8 yıllık İdadiye dönüşmüş.1894-1895 yıllarında Adana Mekteb-i İdadisi yatılıya dönüştürülmüş,binaya mutfak ve yemekhane bölümleri ilave edilmiş.

1914 yılında,1.Dünya savaşı sıralarında askeri depo olarak kullanılmış, Kurtuluş Savaşı sırasında Adana Sultanisi olmuş. Daha sonra Erkek Lisesi,1932 den sonra da Adana Kız Lisesi haline gelmiş.1998 yılına kadar bu fonksiyonu süren okul 1998 Adana depreminde hasar görmüş ve akabinde boşaltılmıştır.

24 Eylül 2009 tarihinde Eğitim-Öğretime başlayan Adana Kız Lisesi yeni bina, eski tarihsel yapısına sadık kalınarak yeniden inşa edilip yeni nesillere ışık tutmaya, Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde devam eden okulumuza;2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı başından itibaren ANADOLU LİSESİ statüsü de verilerek, belirlenen misyon ve vizyon ile geleceğe ilerlemektedir.

Adana Kız Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adana Kız Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Karslılar Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı Çukurova / ADANA

Tel: 0322 232 53 33

Fax: 0322 232 98 88

web: http://adanakizlisesi.meb.k12.tr

Adana Kız Lisesi ile ilgili 14 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Melike]

Acaba puanı 60lara düşer mi? Lütfen 60,65 arası yapar mısınız?

2022-05-14 21:09
 
0
 
0
[hatice]

Bu okulda okuyan bir öğrenci olarak söylüyorum asla öğrenci odaklı bi okul değil bazı öğretmenler kitaptaki yazan şeyleri okuyarak ezber cümlelerle dersi anlatabildiğini sanıyo ve anlamayınca tembeliz diye azarlayıp notla tehdit ediyolar bu okul beni üzüyo aklı olan gelmesin

2021-11-07 17:19
 
0
 
0
[Rumuz]

okul taşıtı yok değil mi

2021-07-04 17:21
 
0
 
0
[Rumuz]

Pisman olursunuz devamli kavga

2021-07-02 03:22
 
0
 
0
Reklam
[Melike]

Bu okulda 11 sınıfta matematik yokmuş doğru mu acaba

2021-06-23 19:40
 
0
 
0
[Zeynep y]

öncelikle şunu belirtmeliyim ki evet okulu hakkında bir çok olumsuz yoruma rağmen tercih etmiştim benim için en iyi avantajı okula başlayana kadar pansiyonunun bulunması idi aslında ilk okula başladığım zamanlarda da o şekilde düşünmüştüm ama zaman geçtikçe özellikle o ergenliği savuşturduktan sonra kendi iradene de sahip çıkabildikten sonra eğitim kadrosunun bile ne kadar iyi olduğunu göreceksiniz elbette gerçekten yaşlı ve dersleri anlatamayan öğretmenler de var ama iyi bir eğitim için yeterli kadrosu kesinlikle var yeter ki sen çalışmak iste okulumuzda matematik konusunda da İngilizcede de çok yetenekli olan arkadaşlarım var voleybol da ya da halk oyunlarında da önemli olan senin ne istediğini bilmen açıkcası matematik konusunda da ya da fiziksel konularda pek yetenekli değildim ama derslerim yine de bana göre iyiydi çünkü çalışmıyordum ama o halde iyi şeyler yaptım ders konusunda sadece öğretmeni dinlemek yeterli oluyordu kadrosu çok iyi bazı öğretmenler dışında ama bence her okul böyledir kadro dışında okulda maalesef her şey ulu orta konuşuluyordu çünkü erkek yok ve kimsede çekinmiyor haliyle bir de okulumuzun önüne pek geçemediği wc de sigara problemi vardı benim için ama unutmayın okul size siz istemezseniz bir şey katamaz

2021-05-12 20:38
 
0
 
0
[Bobiko]

Gençler, eğitim öğretimde merkez öğrenci yani sizlersiniz. Uzaktan eğitimde Zoom aracılığı ile dahi derse katılmaktan kendilerini alıkoyan dil öğrencilerinin okul beğenmezliği ibretlik;Hangi öğretmeninden eğitim öğretim konusunda bir istekte bulunmuş da geri çevrilmiş. Geçen yüzyıldan kalma değerlendirmelerle okul tercihi bence yanlış. O dönemlerde eli sopalı idareci ve öğretmen gözdeydi, askeri disiplin önemliydi çünkü ülke savaştan yeni çıkmıştı. Şimdi çalışma disiplini ön planda, unutmayalım öğrenecek olan öğrenci eylence ya da tatil mekanı arar gibi okul aramaz. Ülkemizin çalışkan insanlara ihtiyacı var. Sağlıklı günler.

2021-03-04 09:44
 
0
 
0
[Anonymous]

Kimisi yorumlarda olumlu yazmış kimisi kötü arkadaşlar lise kötü mü iyi mi ona göre gitmeliyim zaten lgs de güzel bir sonuç beklemiyorum

2020-06-21 18:01
 
0
 
0
[Begüm Çetintaş ]

Arkadaşlar ben bu okulda okuyorum size bütün içtenliğimle söylüyorum okul süper eğitim durumu kadrosu çok iyi evet bazı hocalar problem yarabilir ama bu normal neyse öğrenciler sadece fazla rahatlar sigaraları var yakalndığında cezası var size tavsiyem okumak istiyorsanız eğitim durumu süper ama okumak istemiyorsanız labolik istiyorsnız bu okula gelmeyn ceza alırsınız tavsiyem ama okulumuz süper ben yeniyim 9. Sınıfım bence bu okul için kararsızsanız misafir gelin iyi düşünceler...

2019-11-22 19:57
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Adana Kız Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Adana Kız Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://adanakizlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Adana Kız Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Adana Kız Lisesi yorumları okuyabilir, Adana Kız Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Adana Kız Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız