Plevne Anadolu Lisesi

Tokat / Merkez

Plevne Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 75.5020
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Plevne Anadolu Lisesi Tokat ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Plevne Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Plevne Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "75.5020".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
75.5020
2021
74.0176
2020
67.0028
Plevne Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Plevne Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Plevne Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2003 yılında 15 civarında bir personelle öğretim hizmeti veren okulumuzda şu an itibariyle 51 öğretmen, 2 memur, 4 hizmetli çalışmaktadır. Öğrenci sayımız 2003 yılında 480, 2004 yılında 650, 2005 yılında 870, 2006 yılında 930, 2007 yılında 950, 2008 yılında ise 1050 olarak sürekli artış göstermiştir. Okulumuz ilk mezunlarını 2006 yılında vermiştir. Bu mezunlarımızın on ikisi ilk yılda üniversiteyi kazanmıştır. 2007 yılında ise bu sayı 18 olarak gerçekleşmiştir. 2009 yılında ilk 4 yıllık öğrencilerini mezun eden okulumuzdan, 58 öğrenci üniversiteye yerleşmeye hak kazanmıştır. 2006 yılından 2009 Eylül'e kadar toplam 328 öğrencimiz üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşmiştir. Bu bölümler arasında diş hekimliği, hukuk, mühendislik, mimarlık, öğretmenlik, hemşirelik, fen-edebiyat fakültelerinin çeşitli bölümleri yer almaktadır.

Okulumuz sportif faaliyetlerde de oldukça başarılı bir okuldur. Basketbol, hentbol, futbol, güreş, voleybol vb. alanlarda yarışmalara katılan lisemiz, hem yöresel hem de ulusal alanda birçok başarıya imza atmıştır. Bunlar arasında kız basketbol takımımız Türkiye 16.'sı olarak İlimizin gurur kaynağı olmuştur. Okulumuz Genel Lise olarak bir çok başarıya imza atmış ve 2013-2014 Eğitim - Öğretim yılında Plevne Anadolu Lisesi olmuştur.

VİZYON : Sürekli gelişen ve değişen ülke ve dünya gerçekleri doğrultusunda; tüm öğrencilerimizi, akademik, sosyal, kültürel, ahlakî yönden, ulusal ve uluslar arası toplumların her zaman en önde gelen bireyleri olarak yetiştiren ve bölgemizde, ülkemizde ve dünyada örnek alınacak bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON : Yaşadığı çağın farklılıklarını idrak eden, donanımlı, ilkeli, özgüven sahibi, milli bilinci olan ve bu bilinci evrensel değerlerle kaynaştıran, Türkiye Cumhuriyeti'nin varoluş felsefesine sahip, Atatürk Gençliğinin özelliklerini benimsemiş bir gençlik yetiştirmek için varız. Öğrencilerimize ve çevremize sağlıklı ve güvenli bir ortamda nitelikli eğitim vermek için çalışmayı amaç edindik. Yeni neslin bizlerin eseri olacağı bilinci ve sorumluluğu ile bilimi, güzel ahlakı, dürüstlüğü, çalışkanlığı kendimize rehber edinmekte olan bir kurumuz.

 • Öğretmen : 37
 • Öğrenci : 457
 • Resim Sınıfı : 1
 • Müzik Sınıfı : 1
 • Derslik : 18
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : TEKLİ EĞİTİM
 • Kantin: 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:00-12:05 13:30-15:50
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : %47,28

Plevne Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Plevne Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gülbahar Hatun Mah. Plevne Cad. No 3 Merkez/TOKAT

Tel: 03562125090

Fax: 03562125090

web: http://tokatplevnelisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Plevne Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Elif nur]

72 puan olurmu

2022-07-08 09:52
 
0
 
0
[Mustafa]

332 puan ile girebilir miyim

2017-07-17 11:54
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Plevne Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Sakarya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Coşkun Önder Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Plevne Anadolu Lisesi kaç puan 2023 75.5020
Plevne Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Plevne Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Plevne Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Plevne Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Plevne Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Plevne Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Plevne Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tokatplevnelisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Plevne Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Plevne Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Plevne Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Plevne Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız