Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0322 516 16 68
0322 516 16 68
Adres Varsaklar Mah. Sırkıntı Cad.9062.1 Sok.No17 Kozan Ticaret Borsası ve Buğday Pazarı Karşısı KOZAN / ADANA
MEB logo Adana / Kozan
Fatih Anadolu Lisesi

http://kozanfatihanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 340.5379
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Fatih Anadolu Lisesi Adana ili Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Fatih Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Fatih Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Fatih Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Fatih Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Fatih Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fatih Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Fatih Anadolu Lisesi Taban Puanı 340.5379 -
2017 Fatih Anadolu Lisesi Taban Puanı 433.8609 22.0100
2016 Fatih Anadolu Lisesi Taban Puanı
409.4384 18.1100

Okulumuz 2005-2006 eğitim-öğretim yılında Kozan Sağlık Meslek Lisesinin üst katında eğitim-öğretime açıldı. 2006-2007 eğitim ve öğretim yılında Kozan ilçesi Ağlıboğaz mahallesindeki Yunus Emre İlköğretim Okuluna ait binaya taşındı. 2013 Ekim ayına kadar bu binada Eğitim Öğretim faaliyetlerine devam etti.

Kozan Fatih Anadolu Lisesi 2013 Ekim ayından itibaren ise Varsaklar Mahallesi Buğday Pazarı Civarında Yeni Binasında Eğitim öğretime devam etmektedir.

  • Öğretmen Sayısı : 40
  • Öğrenci Sayısı : 663
VİZYON Gelecek demek Fatih demektir.

MİSYON Eğitim ve öğretim faaliyetleri ile ülkesine bağlı, mutlu, başarılı bireyler yetiştirir.

BAŞARILAR Resim,Şiir,Kompozisyon,Bilek Güreşi,Basketbol,Voleybol,Futsal ve Atletizm alanlarında ilçe il ve Türkiye dereceleri.

Sosyal,Kültürel ve Sportif alanda başarılarıyla adından sıkca söz ettiren okulumuz, Akademik ve Üniversite sınavlarında gösterdiği başarı ile de göz doldurmaya devam ediyor. 2016 ÖSS yerleştirmede % 70 başarı gösteren öğrencilerimize ve onları yetiştiren öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyoruz

Fatih Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Fatih Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Fatih Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Fatih Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Fatih Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0322 516 16 68
Okulun Faxı: 0322 516 16 68
Okulun Adresi: Varsaklar Mah. Sırkıntı Cad.9062.1 Sok.No17 Kozan Ticaret Borsası ve Buğday Pazarı Karşısı KOZAN / ADANA

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Fatih Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Fatih Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Fatih Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Fatih Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Fatih Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Fatih Anadolu Lisesi yorumları, Fatih Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Fatih Anadolu Lisesi nerede?, Fatih Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Fatih Anadolu Lisesi formaları, Fatih Anadolu Lisesi adresi, Fatih Anadolu Lisesi başarıları, Fatih Anadolu Lisesi Adana, Kozan Fatih Anadolu Lisesi

google+ google+ google+