Buca Anadolu Lisesi

Buca Anadolu Lisesi
 • Buca Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) -
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili Fransızca
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Buca Anadolu Lisesi İzmir ili Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Buca Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Buca Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Buca Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1989-1990 öğretim yılında bugünkü buca betontaş lisesinin olduğu binada 2 ingilizce, 1 fransızca sınıf olmak üzere toplam 105 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. 1990-1991 öğretim yılından itibaren üç yıl bugünkü necip  fazıl kısakürek ilkokulunda eğitim öğretime devam etmiştir. 1993-1994 öğretim yılında ise bugünkü binasına taşınmıştır. 2008 yılında milli eğitim bakanlığı tarafından deprem güçlendirmesi yapılmıştır. Bu yenilemen sonra okulumuız modern bir görünüme ve teknolojik altyapıya kavuşmuştur. 2012-2013 öğretim yılında 18.mezunlarını verecek olan okulumuzda 665 öğrenci eğitim-öğretim hayatına devam etmektedir. 2012-2013 öğretim yılında 1 fransızca, 5 ingilizce olmak üzere toplam 6 sınıf alınmıştır.
Vizyon:
 Okulumuzda eğitim ve öğretim hizmetlerini, öğrenciye, veliye ve topluma güvenli ve kaliteli bir şekilde sunarak türünde lider okul olmaktır.
Misyon:
 Öğrencilerimizin eğitim gereksinimlerine uygun, yaratıcı, lider özelliklere sahip, sorgulayan ve çözüme odaklı yaklaşımlar geliştirerek, kendisiyle ve çevresiyle barışık, hayatın tüm alanlarında başarıyı hedef olarak seçmiş, Atatürkçü bireyler yetiştirmektir.
Başarılar:
Adres

Mustafa Kemal Mahallesi 694/45 Sokak No1 Buca/İZMİR

Telefon

0 232 2751985

Fax

0 232 2751298

web

http://bucaanadolulisesi.meb.k12.tr/

Buca Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Buca Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Buca Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Buca Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Buca Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Buca Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Buca Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Buca Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız