Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi

Eskişehir / Tepebaşı

Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi
 • Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Eskişehir
İlçesi Tepebaşı
OBP Puanı (*) 55.1244
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi Eskişehir ili Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "55.1244". Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okul Binamız 6800 m2 alan içerisinde yaklaşık 2000 m2 zemin üzerine üç kat olarak inşa edilmiştir.

2010- 2011 Eğitim-Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığının 2014 yılına kadar tüm genel liselerin Anadolu Liselerine dönüştürülmesi projesi kapsamında okul ismi Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir. Okulumuz 9.sınıflarına 2012- 2013 Eğitim-Öğretim yılında 353 taban, 410 tavan puanı ile 76 öğrenci kaydı yapılmıştır. Genel lise olarak eğitimine devam eden 12. sınıflarda toplam öğrenci sayımız ise 35´tir. Okulumuzda halen 2 idari personel, üç yardımcı personel, 21 kadrolu, iki ücretli, bir rehber öğretmen ve bir geçici görevlendirme bilişim teknolojileri rehber öğretmeni görev yapmaktadır.

Vizyon : üniversite hayali kuran öğrencilerin tercih ettiği bir okul olmak

Misyon : yetenekleri ortaya çıkaran ve geliştiren, sorunlara kolay ve akılcı çözümler üreten ilkeli, onurlu ve erdemli bireyler yetiştirmek.

Başarılar : 2009-2010 Kız Futsal Eskişehir 1.liği 2014-2015 Genç Kızlar Voleybol Turnuvası Eskişehir 3.lüğü 2014-2015 Genç Kızlar Oryantring Eskişehir 3.lüğü 2014-2015 Güreş 40 Kg Grekoromende Eskişehir 1.liği 2014-2015 Taekwondo 45 Kg Eskişehir 2.liği
 • Öğretmen : 26
 • Öğrenci : 306
 • Derslik : 15
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 2
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Saatler : Ders başlama: 08:40 Ders bitiş: 15:50
2016 Yılı Başarı Durumunu İncelemek İçin Tıklayınız

Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Çamlıca Mh.,Ahmet Kutsi Tecer Sk., No23

Tel: 0 222 340 2210

Fax: 0 222 340 6310

web: http://yilmazcetintasanadolulisesi.meb.k12.tr

Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[boşver ]

okul 46 ile kapatmış gerisini siz düşünün

2020-10-28 18:30
 
0
 
0
[isimsiz]

Benim en güzel okulummm

2018-01-11 21:16
 
0
 
0
[byz]

Ben Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi´nde okuyan bir öğrenci olarak okulumu çok ama çok beğeniyorum. Bu okulda okumaktan çok memnunum. Okulumu, öğretmenlerimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum.
Mükemmel bir okula gelmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

2018-01-10 23:39
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 31

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Edebali Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yilmazcetintasanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız