TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi

Eskişehir / Tepebaşı

TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi
 • TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Eskişehir
İlçesi Tepebaşı
OBP Puanı (*) 67.4477
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili Almanca
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi Eskişehir ili Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "67.4477". TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz şu anda 895 öğrenci ve 1 müdür, 1 baş müdür yardımcısı, 2 müdür yardımcısı ve 54 öğretmen ile eğitim-öğretime devam etmektedir. Okulumuzda normal öğretim yapılmaktadır.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

 • 2013-2014 YGS 210 kişi LYS 117 kişi başarılı
 • 2014-2015 YGS 184 kişi LYS 109 kişi başarılı
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 % 55.45
 • 2014-2015 %59.23

VİZYON : Akademik başarısıyla, çağdaş donanımıyla, sosyal ve kültürel faaliyetleriyle, ülkemizin öncelikli tercih edilen okulu olmaktır.

MİSYON : Demokratik bir okul ortamında öğrencilerimizi, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, bilimsel düşünme bilincine sahip, öğrenmeyi öğrenmiş, en az bir yabancı dili çok iyi kullanabilen, araştırmacı, teknolojik gelişmeleri takip eden ve kullanabilen, ülke ve dünya gerçeklerine duyarlı bireyler olarak yetiştirmek, onları bir üst öğretim kurumuna ve hayata hazırlamaktır.
 • Öğretmen : 62
 • Öğrenci : 960
 • Derslik : 40
 • BT Sınıfı : 2
 • Fen Labaratuarı: 4

TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Aşağı Söğütönü Mahallesi 1540. Sokak No 2 TEPEBAŞI ESKİŞEHİR

Tel: (222) 314 0 222

Fax: 222 314 0 322

web: http://tical.meb.k12.tr

TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[2007 tayfa]

9. sınıflar için 150 boş kontenjan var gelen nakil aldrıyor bu okulda okumuş bir öğrenci olarak gelmenizi tavsiye etmiyorum

2021-11-30 15:58
 
0
 
0
[TUBA]

ACABA YURT YOKSA NERDE KALİYORUZ? ÖĞRENEBİLİRMİYİM...

2020-08-02 11:03
 
0
 
0
[TUBA]

Acaba pansiyon yoksa nerde kalıyoruz ben bunu ogrenebilirmiyim.

2020-08-02 10:59
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 31

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Edebali Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tical.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız