Muzaffer Çil Anadolu Lisesi

Eskişehir / Tepebaşı

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi
 • Muzaffer Çil Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Eskişehir
İlçesi Tepebaşı
Başarı Puanı (OBP) 89.9418
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi Eskişehir ili Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Muzaffer Çil Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Muzaffer Çil adlı bir hayırseverin bağışladığı arsa üzerine kurulan okulumuz 1998 yılında eğitim ve öğretime açılmıştır. Okulumuzun resmi açılışı 26.09.1998 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Hikmet ULUĞBAY tarafından yapılmıştır. Okulumuzun kurucu müdürü Battal UYAR dır.1998-1999 yılları arasında okulumuzda müdürlük yapmıştır. 1999-2010 yılları arasında Mehmet MEMİŞ okulumuzun ikinci müdürü olmuştur.11 yıl okulumuzda müdürlük yapmıştır. 17.10.2010 tarihinde Mehmet ÖRS Okul Müdürü olarak göreve başlamıştır.

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi ilk mezunlarını 2002 yılında vermiştir. 2002 den itibaren üniversite sınavları sonuçlarında ve yerleştirmede yükselen bir çizgide başarısını sürdürmektedir. Mezunları arasından Türkiye derecesi yapan öğrenciler çıkmıştır. Okulumuz spor ve tiyatroda çeşitli il dereceleri almıştır.

VİZYON Eğitim öğretimde lider, tercih edilen bir okul olmaktır.

MİSYON Öğrencilerim izi, bilgiye ulaşma yollarını bilen, yaratıcı düşünen, kendini gerçekleştirmiş,istediği bir üst öğrenim kurumuna yerleşebilecek yeterlilikte bireyler olarak yetiştirmek.

BAŞARILAR 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı sonunda 127 öğrencimiz mezun olmuştur. 126 öğrencimiz üniversite sınavına girmiş 92 öğrencimiz de üniversite programlarına yerleşmiştir. Spor alanında da 2010-2011 yılı tenis il birinciliği, 2011-2012 genç kızlar tenis il birinciliği, 2011-2012 tenis il dördüncülüğü derecelerinde başarı kazanılmıştır. Ayrıca 14-15 Şubat 2013 de eskrim dalında il birinciliği ve yüzme dalında takım halinde il ikinciliği dereceleri elde edilmiştir.

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Muzaffer Çil Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Şirintepe Mah. Birkurt sokak No142 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

Tel: 0 (222) 330 74 24

Fax: 0 222 320 33 43

web: http://mcilal.meb.k12.tr

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 23

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Muzaffer Çil Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Muzaffer Çil Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://mcilal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Muzaffer Çil Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Muzaffer Çil Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Muzaffer Çil Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Muzaffer Çil Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız