H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi

Eskişehir / Odunpazarı

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi
 • H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Eskişehir
İlçesi Odunpazarı
Başarı Puanı (OBP) 93.2664
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Eskişehir ili Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Eylül 1970 de okulumuz "Modern Deneme Lisesi" olarak eğitim ve öğretime açılmıştır. 2 yıl tek tedrisatla öğretime devam etmiş, 3. yıl çift tedrisata dönmüştür. Önce sobalı olan okul daha sonra kaloriferli hale getirilmiştir. Okul önce 12 derslikli olarak yapılmış, sonra 4 derslik daha eklenmiştir.

1986 yılında "Pansiyon" yapılmıştır. Yine 1993 yılında okula 18 derslik ilavesi yapılmıştır. 1996-1997 öğretim yılından itibaren "Yabancı Dil Ağırlıklı" program da uygulanmaktadır. 2005-2006 eğitim öğretim yılından itibaren okulumuz Anadolu lisesi olarak da eğitim vermeye başlamıştır. Bugün de H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi toplam 550 öğrenci, eğitim öğretimlerini sürdürmektedir. 1970 yılından beri iftiharla öğrenci mezun eden okulumuz, geleneksel olmakla birlikte modern yapısıyla, bununla birlikte, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, yaşadığı ülkeye duyarlı, ilkeli ve yenilikçi birer birey olarak yetiştirdiği öğrencileriyle başta ilimiz olmak üzere ülkemizde de dikkat çekmektedir.

VİZYON Üstün akademik başarıya sahip, bilimselliğe inanan, çağdaş eğitimi yakalayan, ulusal değerleri koruyan, evrensel değerleri benimseyen bireyler yetiştirmek.

MİSYON Çevre bilinci ve demokratik yaşam inancımızla kendine güvenen, problem çözme ve iletişim becerilerine sahip, karar verebilen, meslekî sorumluluğun ve yabancı dil kullanımının önemine inanan, üniversite sınavlarında başarılı bireyler yetiştirmek

BAŞARILAR Eskişehir ortaöğretim kurumları arası erkekler voleybol il 1.si Eskişehir ortaöğretim kurumları arası kız badmington il 2.si Osmangazi Üniversitesinin düzenlediği Beyin Bilgi Yarışması il 3.sü Liseli Gençler Yüzme Müsabakalarında Bayanlar 200 metre kurbağalamada il 1.si Bayanlar 100 metre kurbağalamada il 3.sü Bayanlar 50 metre kurbağalamada il 4.sü Liseli Gençler Yüzme Müsabakalarında Erkekler 200 metre kurbağalamada il 4.sü

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Osmangazi Mah. Basın Şehitleri Cad.Eskişehir

Tel: 2222255356

Fax: 2222255353

web: http://ahmetkanatlianadolulisesi.meb.k12.tr

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 23

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ahmetkanatlianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız