Fatih Anadolu Lisesi

Eskişehir / Odunpazarı

Fatih Anadolu Lisesi
 • Fatih Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 15
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Eskişehir
İlçesi Odunpazarı
Başarı Puanı (OBP) 90.6696
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fatih Anadolu Lisesi Eskişehir ili Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fatih Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Fatih Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Fatih Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi ilk mezunlarını 1998-1999 Öğretim Yılında Orta kısımdan vermiştir. Daha sonra, tüm liselerde olduğu gibi Fatih Anadolu Lisesinde Orta kısımlar kalkmış yerini Lise - Hazırlık sınıfları almıştır. Okulumuz ilk Lise Mezunlarını ise; 2001-2002 öğretim yılında (194) öğrenci mezun etmiştir. 2002-2003 öğretim yılında; (247), 2003-2004 öğretim yılında; (202) mezun vermiştir. Bu öğretim (2004-2005) yılında da (65) öğrencimiz EFAL mezunları ordusuna katılmıştır. Fatih Anadolu Lisesi; 2004-2005 öğretim yılında İki Ana Binada Toplam (22) derslikte eğitimi-öğretim yapmıştır. Ek Binalarda ise; Çok Amaçlı Salon, Müzik; Resim derslikleri ile Bilgi Teknolojisi sınıfımız bulunmaktadır. Bahçe içinde yine ayrı bir binada Yemekhane binası olarak kullanılmaktadır. Bu öğretim yılında Okulun giriş relovesi yenilenmiş, Okul Servis taşıtlarına bahçe içinde park yeri hazırlanarak trafik güvenliği sağlanmıştır. Okulun Fen laboratuvarı da standart hale getirilmiş, Fizik, Kimya ve Biyoloji laboratuvarı olarak toplam (3) laboratuvar öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Okulumuzun B/Blok Çok Amaçlı Salonunda modern bir kütüphane düzenlemesi yapılarak 21.11.2004 tarihinde elim bir kazada kaybettiğimiz çok sevgili öğrencimiz Serdar GÜLER anısına ailesinin katkılarıyla donatımı tamamlanarak Serdar GÜLER Kütüphanesi adı verilerek hizmete açılmıştır. Okulumuzda optik okuyucu sistemi ile ortak sınav uygulama ve değerlendirmesi yapılmakta, öğrenci devamsızlığı ile dönem notları İnternet üzerinden velilere ulaştırılmaktadır. Fatih Anadolu Lisesi 2012-2013 öğretim yılında iki binada toplam 22 derslikte 560 öğrenci 48 öğretmen 2 memuru ve 1 hizmetlisi ile birlikte eğitimini sürdürmektedir.

Vizyon Bilgi çağında üstün akademik başarıya sahip iletişimi yüksek öncü ve üretken bir okul olmak...

Misyon Milli benliği kuvvetli,kendine güvenen,iletişimi yüksek,düşünen,hedefleri doğrultusunda çalışan bireyler yetiştiririz.

Başarılar Türkiye´nin ilk 16 lisesi içinde yer aldı. Şu an ilk 40 okul içerisinde , 2 sene içerisinde ilk 10 ´da olmaya doğru hızla ilerliyor.

 • Öğretmen :48
 • Öğrenci :583
 • Derslik :24
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:40-15:35

Fatih Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fatih Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gültepe Mahallesi Işıyan sokak No27 Odunpazarı Bld.Park Bahçeler Md. karşısı Odunpazarı

Tel: 02222257777

Fax: 02222257787

web: http://efal.meb.k12.tr

Fatih Anadolu Lisesi ile ilgili 15 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 23

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fatih Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fatih Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://efal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fatih Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fatih Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fatih Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fatih Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız