Fatih Anadolu Lisesi

Eskişehir / Odunpazarı

Fatih Anadolu Lisesi
 • Fatih Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 27
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 94.6010
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fatih Anadolu Lisesi Eskişehir ili Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fatih Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Fatih Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "94.6010".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
94.6010
2020
90.6696
Fatih Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Fatih Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Fatih Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi ilk mezunlarını 1998-1999 Öğretim Yılında Orta kısımdan vermiştir. Daha sonra, tüm liselerde olduğu gibi Fatih Anadolu Lisesinde Orta kısımlar kalkmış yerini Lise - Hazırlık sınıfları almıştır

Fatih Anadolu Lisesi; 2004-2005 öğretim yılında İki Ana Binada Toplam (22) derslikte eğitimi-öğretim yapmıştır. Ek Binalarda ise; Çok Amaçlı Salon, Müzik; Resim derslikleri ile Bilgi Teknolojisi sınıfımız bulunmaktadır. Bahçe içinde yine ayrı bir binada Yemekhane binası olarak kullanılmaktadır. Bu öğretim yılında Okulun giriş relovesi yenilenmiş, Okul Servis taşıtlarına bahçe içinde park yeri hazırlanarak trafik güvenliği sağlanmıştır. Okulun Fen laboratuvarı da standart hale getirilmiş, Fizik, Kimya ve Biyoloji laboratuvarı olarak toplam (3) laboratuvar öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Okulumuzun B/Blok Çok Amaçlı Salonunda modern bir kütüphane düzenlemesi yapılarak 21.11.2004 tarihinde elim bir kazada kaybettiğimiz çok sevgili öğrencimiz Serdar GÜLER anısına ailesinin katkılarıyla donatımı tamamlanarak Serdar GÜLER Kütüphanesi adı verilerek hizmete açılmıştır

Fatih Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fatih Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Fatih Anadolu Lisesi
Fatih Anadolu Lisesi
 • Eskişehir
  İl
 • Odunpazarı
  İlçe
Fatih Anadolu Lisesi
Fatih Anadolu Lisesi
 • Eskişehir
  İl
 • Odunpazarı
  İlçe
Fatih Anadolu Lisesi
Fatih Anadolu Lisesi
 • Eskişehir
  İl
 • Odunpazarı
  İlçe

Adres: Gültepe Mahallesi Işıyan sokak No27 Odunpazarı Bld.Park Bahçeler Md. karşısı Odunpazarı

Tel: 02222257777

Fax: 02222257787

web: http://efal.meb.k12.tr

Fatih Anadolu Lisesi ile ilgili 27 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Tilky]

Ortam iyi mi

2022-02-17 07:39
 
0
 
0
[İnsan]

Selam. Okulu beğendim iyi bir okula benziyor ama okulun ortamı hakkında bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Öğretmenler, sosyal aktiviteler ve okulun öğrencilerini çok merak ediyorum açıkçası. Eskişehir Anadolu Lisesi gibi eğlence olsun diye küçük sınıfları ezen, okulun ilk gününde başından aşağı bir şeyler döken bir öğrenciniz yoktur umarım. Tercih etmek isterim ama tedirginim. Bilgi verir misiniz?

2021-07-06 22:04
 
0
 
0
[alexturner]

obpm 96,5 komsu kayit alani gozukuyor sizce girebilir miyim

2021-07-05 02:05
 
0
 
0
[Öğrenci]

Benim obb 93 ve 650 m uzakta girermiyim

2021-07-01 03:17
 
0
 
0
Reklam
[Öğrenci]

Benim obb 93 ve 650 m uzakta girermiyim

2021-07-01 03:14
 
0
 
0
[Aslı ]

Okula yerel yerleştirmeyemi öncelik veriliyor yoksa okul başarı puanına mı
Benim okul başarı puanım 91 kusuratlı beni alır mı

2021-06-30 20:55
 
0
 
0
[Aslı ]

Okula yerel yerleştirmeyemi öncelik veriliyor yoksa okul başarı puanına mı
Benim okul başarı puanım 91 kusuratlı beni alır mı

2021-06-30 20:49
 
0
 
0
[zamanı yetişmeyen]

okulun taban puanı gerçekten 90 mı ?
Ben okulu aradım 93 dediler.

2021-06-30 16:03
 
0
 
0
[zamanı yetişmeyen]

6-7-8. sınıf ortalamam 92 sizce buraya girer miyim ?

2021-06-30 15:54
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 31

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Edebali Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fatih Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fatih Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://efal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fatih Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fatih Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fatih Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fatih Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız