Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi

Eskişehir / Odunpazarı

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi
Ekle
Ekle
25
Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 406.5176
Yüzdelik Dilimi 8.82
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu Lise Bir Proje Okuludur.

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Eskişehir ili Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. (*) Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 406.5176 yüzdelik dilimi 8.82.

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 406.5176 8.82
2021 378.5846 8.85
2020 403.7429 7.22
2019 426.4565 7.91
2018 352.3301 8.52
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
120
2021
120
2020
136
2019
120
Okulumuz Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında açıldı. Millî Eğitim Bakanlığının ortaöğretime yerleştirmeye yönelik yaptığı sınavla yılda 104 öğrenci almaktadır. Eğitim-öğretim süresi hazırlık sınıfı ile 5 yıldır. Yatılı ve karma olan okulumuzda bir sınıftaki öğrenci sayısı yönetmelik gereği 26'yı geçmez.

Her sınıfta projektör makinesi, akıllı tahta ve bilgisayar bulunmaktadır. Ayrıca üç laboratuvarımız öğrencilerimizin hizmetindedir. Kantini, 400 kişilik konferans salonu ve bilgisayar kayıt sistemiyle çalışan zengin kütüphanesi, bilişim teknolojileri hizmeti, rehberlik servisi ile okulumuz beklentilerin üzerindedir.

2005 yılında eğitim-öğretime başlayan kurumumuz ilk mezunlarını 2009-2010 eğitim-öğretim yılında vermiştir. 29 öğrencimizin girdiği YGS ve LYS sınavlarında önemli bir başarı elde edilmiştir. 21 öğrencimizin üniversiteye yerleştiği bu sınav sonucunda kazanılan bölümler bakımından şöyle bir dağılım ortaya çıkmıştır. 2015 ÖSYS sınavında Türkiye genelinde ilk 1000'e okulumuzdan 7 öğrencimiz girme başarısı göstermiştir.

Okulumuz, beş (Hazırlık+4) yıl eğitim ve öğretim vermektedir. Üniversite öğreniminden önce Hazırlık Sınıfında İngilizce ve Almancanızı geliştirme imkânı bulacaksınız. Haftada 20 saat İngilizce, 4 saat Almanca dersleri göreceksiniz. Bunların yanında Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Bilgisayar Bilimi ve Kodlama, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi dersleri alacaksınız. Yapılacak çeşitli etkinliklerle çok iyi bir dil temeliniz atılmış olacaktır. Aldığınız eğitimlerle ilerleyen sınıflarda yurtdışındaki dil kamplarına katılabileceksiniz.

Sosyal Bilimler Lisesi türündedir. Okulumuzda Sosyal Bilimler Alanlarında alacağınız eğitimle özellikle Eşit Ağırlık alanında üniversite sınavlarına hazırlanma imkânı bulacaksınız. Sosyal Bilimler alanlarında (Hukuk, Kamu Yönetimi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme Psikoloji İktisat Kamu Yönetimi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Maliye, Sosyal Hizmet, Felsefe, Gastronomi, Mütercim Tercümanlık, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Halkla İlişkiler vb. bölümlere) özgün ve farklı çalışmalar yapabileceksiniz.

Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumuyuz. Okulumuz, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı proje okullarından biridir. Okulumuz öğretmen ve yöneticileri bakanlık tarafından atanmaktadır. Okulumuz Proje Okulu olma şartlarını taşımakta olup ulusal ve uluslararası projelerde çeşitli derecelere sahiptir. (Okulumuzun web sitesinden haber arşivimizi ve bültenimizi incelediğinizde başarılarımızı görmeniz mümkündür.)

Hangi etkinlikleri yapıyoruz? Ulusal ve uluslararası projeler, paneller, sempozyumlar, bilgi yarışmaları, tiyatrolar, sergiler, şiir dinletileri, sosyal, kültürel ve tanıtıcı geziler, fuarlar, konferanslar, sportif faaliyetler, şenlikler? Okulumuzda her öğrencimize hitap edecek bir etkinlik mevcuttur ve hedefimiz bu etkinliklere en üst düzeyde katılımı sağlamaktır. Bu etkinlikler yapılırken şehrimizde bulunan Anadolu ve Osmangazi Üniversitelerinden destek alınmakta, ?Akademik Sohbetler? etkinliğimizle ve proje çalışmalarımızla öğrencilerimize üniversite hocalarıyla buluşma imkânı sunmaktayız.
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi YKS Başarı Tablosu

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Osmangazi Mh, Basın Şehitleri Cd., No 339 ESKİŞEHİR 26140

Tel: 0 222 224 25 51- 52

Fax: 0 222 224 25 50

web: http://esbl.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 25 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Pattes]

Sayisal okunur mu okul ortami nasil

2023-06-09 19:36
 
0
 
0
[Sevilmeyen]

Bu okulu istiyorum günde 12 saat ders çalışıyorum ve ortalamam 90.6667 inşallah kazanırım savcı olmak için çabalıyorum

(Gelecekte birşeyleri fiyatına bakmadan almak istiyorsan,şuanda saate bakmadan çalışman lazım 😉)

2023-04-06 17:09
 
0
 
0
[Gerek yok]

Bir dahaki sene sınava gireceğim ve savcı olmak istiyorum o yüzden de bu lise hukuk okumak için baya baya iyi bir okula benziyor, bu liseye zaten puanlarımda hemen hemen yetiyor sadece din ve İngilizcedeki yanlışlarımı düzeltmem gerek zaten diğer derslerim gayet iyi umarım o 2 dersi de düzeltip sınavda 403,7429 puan ve daha üstü yaparım inşallah.

2022-01-08 20:34
 
0
 
0
[Batyhan]

Bu liseye gitmek istiyorum ama tutturabilir miyim pek emin değilim. Eğer tutturamazsam Cemal Mümtaz´a giderim. Biraz kaygılıyım, umarım tutturabilirim. Eğer tutturamazsam 30 Haziran 2022´de bu yorumun başında saatlerce geleceğim hakkında düşünürüm, böyle bir sınavın hayatını kökünden değiştirecek olması ve düzgün bir şekilde bile olmaması trajikomik bir durum.

2021-11-27 14:59
 
0
 
0
Reklam
[isimsiz]

sınava giricem ve bu liseyi çok istiyorum inşallah yüzde 7 lik dilime girerim amin.. allah herkesin emeğinin karşılığını verir
başarı sizinle başarısızlık kendi halinde kalsın

2021-11-19 19:26
 
0
 
0
[beyza]

bu liseyi çok istiyorum seneye sınava gireceğim umarım girerim

2021-08-11 00:34
 
0
 
0
[Barış43]

Erkek öğrenci yurdu yokmu ?

2021-06-09 15:13
 
0
 
0
[-Sena]

Okulda acaba dil bölümü var mı?Dil bölümü okumak için uygun bir lise midir?

2021-06-09 14:31
 
0
 
0
[TarafsızYorumcu]

Öncelikle Merhaba, bu okul yurt dışında eğitim almak isteyenler için en iyi okullardan biri. Türkiye’nin en iyi 2. sosyal bilimler Lisesi. Hatta 1. İle de yarışıyorlar. Çoğu Anadolu lisesi ve fen lisesine de bin basar. TM veya TS istiyorsanız, Sobil veya SSBL haricinde gidebileceğiniz daha iyi okul olduğunu düşünmüyorum. Avukat olmak istiyorsanız bu okulu tercih etmeniz size çok şey katacaktır. Erasmus + projeleri ile yurt dışında bir hafta eğitim alabilirsiniz. IB diploması veriyor, yani Uluslararası Bakalorya Diploması anlamına gelen IB, yurt dışındaki saygın üniversitelere gidebilmenizi sağlıyor, bu diplomayı veren nadir devlet okullarından biri. Mezunlarına bakınca ne kadar başarılı olduğunu göreceksiniz. Girişimcilik adına GençBizz projeleri yapılıyor. Münazaralarda sayısız birincilikleri var. Tiyatro etkinlikleri düzenleniyor, kampüsü neredeyse bir üniversite kadar geniş. Yeşillikler ve sahalar mükemmel. Spor dalında da oldukça gelişebilirsiniz. Konferans Salonu o kadar güzel ki, anlatılmaz yaşanır. Psikolog, Avukat, Vali, Kaymakam, Ve daha nice çok iyi meslekler çıkar bu liseden. TÜBİTAK yarışmalarında da sayısız başarısı var. Eğer taban puanınız tutuyorsa, şansınız varken gidin derim. Çünkü çoğu insanın en büyük hayali bu okul...

2020-12-16 12:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 16

Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi kaç puan 2023 406.5176
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'nde hazırlık var mı? Hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıllık eğitim vermektedir.
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://esbl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız