Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi

Eskişehir / Odunpazarı

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 426.4565
Güncel Yüzdelik Dilimi 7.91
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Eskişehir ili Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 426.4565 7.91
2018 352.3301 8.52
2017 454.3230 15.05
Okulumuz 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında açıldı. Millî Eğitim Bakanlığının ortaöğretime yerleştirmeye yönelik yaptığı sınavla yılda 104 öğrenci almaktadır. Eğitim-öğretim süresi hazırlık sınıfı ile 5 yıldır. Yatılı ve karma olan okulumuzda bir sınıftaki öğrenci sayısı yönetmelik gereği 26'yı geçmez.

Her sınıfta projektör makinesi, akıllı tahta ve bilgisayar bulunmaktadır. Ayrıca üç laboratuvarımız öğrencilerimizin hizmetindedir. Kantini, 400 kişilik konferans salonu ve bilgisayar kayıt sistemiyle çalışan zengin kütüphanesi, bilişim teknolojileri hizmeti, rehberlik servisi ile okulumuz beklentilerin üzerindedir.

VİZYON : Sosyal Bilimler alanında fiziksel yapısı ve başarısıyla Türkiye´de ilk sırada tercih edilen okul olmaktır.

MİSYON : Öğrencilerimizi sosyal yönden güçlü, yaratıcı düşünme gücüne sahip, bilgi üretebilen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen ve ikincisini kullanabilen, katılımcı ve demokrat bireyler olarak yetiştirmek, onları lider bireyler olarak bir üst öğrenim kurumuna ve hayata hazırlamaktır.

okul
 • Öğretmen : 39
 • Öğrenci : 528
 • Derslik : 20
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Hazırlık Sınıfı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:15-15:50
 • Isınma : Kalorifer (Doğal Gaz)
 • Ulaşım : Odunpazarı Otobüs Duraklarından: 3, 11, 16, 17, 29 Stadyumun Yanındaki Minibüslerden: 3, 16(kırmızı), 23, 28
2005 yılında eğitim-öğretime başlayan kurumumuz ilk mezunlarını 2009-2010 eğitim-öğretim yılında vermiştir. 29 öğrencimizin girdiği YGS ve LYS sınavlarında önemli bir başarı elde edilmiştir. 21 öğrencimizin üniversiteye yerleştiği bu sınav sonucunda kazanılan bölümler bakımından şöyle bir dağılım ortaya çıkmıştır.
 1. HUKUK 28
 2. PSİKOLOJİ 6
 3. ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER 7
 4. İŞLETME 3
 5. İKTİSAT 2
 6. SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ 9
 7. PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK 2
 8. SOSYOLOJİ 1
 9. MÜTERCİM-TERCÜMANLIK 2
 10. MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ 1
 11. HALKLA İLİŞKİLER 2
 12. TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1
 13. TARİH 2
 14. SİVİL HAVACILIK VE ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ 1
 15. TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ 2
 16. İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI 1
 17. ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ 1
2015 ÖSYS sınavında Türkiye genelinde ilk 1000'e okulumuzdan 7 öğrencimiz girme başarısı göstermiştir.
 1. 2015 Yılı Üniversite Başarısını İncele
 2. 2014 Yılı Üniversite Başarısını İncele
 3. 2013 Yılı Üniversite Başarısını İncele
 • Tel 0 222 224 25 51- 52
 • Fax 0 222 224 25 50
Osmangazi Mh, Basın Şehitleri Cd., No 339 ESKİŞEHİR 26140
  http://esbl.meb.k12.tr
Bu okula 12 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
12
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi
 • Odunpazarı /Eskişehir
3
Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi
 • Tepebaşı /Eskişehir

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2020 , Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi yorumları

Ayrıca Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum