Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
Adres
MEB logo İzmir / Buca
Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 24840
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 240.4018
Yüzdelik Dilimi 43.73
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İzmir ili Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 240.4018 43.7300
2017 Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 304.9582 -
2016 Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
161.6521 93.5600

Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu:
Okulun Faxı:
Okulun Adresi:

İlk yorumu siz yapın !

İzmir Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 349.7702 9.00
Güzelbahçe Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 187.8641 72.75
Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 184.6093 72.75
Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 181.7942 74.17
Konak Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 304.3578 19.56

Önemli: Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Buca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları

google+ google+ google+