Tire Kutsan Anadolu Lisesi

İzmir / Tire

Tire Kutsan Anadolu Lisesi
 • Tire Kutsan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İzmir
İlçesi Tire
OBP Puanı (*) 90.6709
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tire Kutsan Anadolu Lisesi İzmir ili Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tire Kutsan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Tire Kutsan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.6709". Tire Kutsan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Tire Kutsan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Tire Kutsan Anadolu Lisesi 1993?1994 öğretim yılında 108 öğrencisiyle Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Lisesi binasında eğitim ve öğretimine başlamıştır.

1989 yılında Anadolu Lisesi binası yapılmak üzere Tire Belediyesince tahsis edilen 9720 metrekare arsa üzerine Tire Kutsan Eğitim, Sağlık ve Kültür Vakfı tarafından 1491 metrekare alanı kaplayan 3 katlı 24 derslik ve 6 laboratuvarı bulunan derslikler binası ile 580 metrekare üzerine 4 katlı idari bina temeli atılmıştır. Her iki kısmın betonarmesi Tire Kutsan Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından tamamlanmıştır.

Okulun adı İzmir Valiliğince Tire Anadolu Lisesi olarak verilmiş olup 1994 Nisan ayında Tire Kutsan Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Tire Kutsan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tire Kutsan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Tire Kutsan Anadolu Lisesi
Tire Kutsan Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe
Tire Kutsan Anadolu Lisesi
Tire Kutsan Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe
Tire Kutsan Anadolu Lisesi
Tire Kutsan Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe

Adres: Fatih Mah. Saim Falakalı Cad. No 3 Tire / İZMİR

Tel: 2325126787

Fax: 2325129246

web: http://tirekal.meb.k12.tr

Tire Kutsan Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[V.H.K.İşletmeni Mahmut]

Okul başarı puanı 90.67 sitenin bu bilgileri nereden aldığını çok merak ediyorum güncel değildir yanlıştır lütfen dikkate almayın.

2021-07-29 15:10
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 16

Naci Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tire Kutsan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tire Kutsan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tirekal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tire Kutsan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tire Kutsan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tire Kutsan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tire Kutsan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız