Gökçen Anadolu Lisesi

İzmir / Tire
Gökçen Anadolu Lisesi
 • Gökçen Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 73.9536
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Gökçen Anadolu Lisesi İzmir ili Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gökçen Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Gökçen Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Gökçen Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okulumuz 25 Eylül 1968 yılında Ortaokul olarak açılmıştır. 1968-1969 eğitim - öğretim yılında 4 kız 33 erkek öğrenci, 1 stajyer öğretmeni ile köy odasında eğitime başlamıştır. 1972 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eski ilkokul binası yıkılarak yerine yeni ortaokul binası yapılmıştır. Yeni binada eğitime 30 kız, 121 erkek öğrenci ile öğrenime başlanmıştır. Okulumuzun 1998/1999 öğretim yılında son ortaokul mezunlarını vererek sadece lise olarak eğitime devam etmiştir. Okulumuzun lise kısmı ise Milli Eğitim Bakanlığının 24/09/1993 tarih ve 16456 sayılı onayı ile 1993 yılında açılmıştır. 1994 - 1995 eğitim öğretim yılında 5 erkek 10 kız toplam 15 öğrenci ile eğitime başlanmıştır. Okulumuzda 1999 - 2000 eğitim öğretim yılından itibaren sadece Lise öğrenimi verilmektedir. 2010/2011 öğretim yılında 54 erkek 104 kız toplam 158 öğrenci ile öğrenime devam etmektedir. Bu döneme kadar Liseden mezun olan 312 öğrencimiz, çeşitli üniversiteleri bitirerek değişik meslek alanlarında çalışmakta ve yeni kazanan öğrencilerimiz de üniversitelerde okumaktadırlar. Beldemiz ve çevre köylerdeki gençlerin eğitim öğretim görmelerinde ve hayata yetişmelerinde okulumuzun katkısı büyüktür.

Vizyon

Sadece akademik olarak donanımlı bireyler değil; aynı zamanda kendilerine güvenen, ahlaklı, nitelikli ve sorumluluk sahibi, geleceğe yönelik hedefleri olan bireyler yetiştirerek alanında fark oluşturacak bir kurum olmak.

Misyon

Öğrencilerimizi; milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek.

Adres: Gökçen Mahallesi Tire Caddesi NO 9/A

Tel: 0232 522 80 09 - 0232 522

Fax: 0232 522 80 09

web: http://gokcenanadolulisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 9
Buca 85.yıl Anadolu Lisesi

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12
Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11
Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8
Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3
Dr.güngör Özbek Anadolu Lisesi

Dr.güngör Özbek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5
Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gökçen Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Gökçen Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Gökçen Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gökçen Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gökçen Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Gökçen Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gökçen Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız