Ödemiş Anadolu Lisesi

Ödemiş Anadolu Lisesi
 • Ödemiş Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ödemiş Anadolu Lisesi İzmir ili Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ödemiş Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ödemiş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ödemiş Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
1932  yılında ise binanın yeni bölümünde vekaletçe bir orta okul açılması kararlaştırılmıştır. İlk yılını yeni açılan bölümde geçiren Orta Okul (Müdür Recep Başsoy) 1938 yılına kadar öğretimini İnönü İlkokuluyla birlikte sürdürmüş 1938  yılında İnönü İlkokulunun yeni binasına taşınmasıyla okul müstakil bir  orta okul haline gelmiştir. 1955 yılında halkın büyük katkılarıyla idare binasının üst katı yapılmış  aynı yıl lise öğretime başlamıştır. Adını   kentten alan "Ödemiş Lisesi" önceleri Ödemiş´ten baska Tire, Bayındır, Kiraz ilçelerinin de ihtiyacına uzun süre cevap vermiştir. Ancak bina  ihtiyacının artması üzerine 1967 yılında dernek yardımıyla ek bina 1974  yılında da devlet tarafından yeni bina yaptırılarak kapasite arttırılmıştır.  Okul kuruluşundan bugüne kadar sayısız devlet adamı, bilim adamı ve eğitimci  yetiştirmiştir.
           Okulumuz 12 Haziran 2008 tarihinde Anadolu Lisesi´ne dönüştürülmüştür. Bu tarihten itibaren eğitim-öğretim görevini Ödemiş Anadolu Lisesi olarak devam ettirmektedir.
Vizyon:
Köklü geçmişten güçlü geleceğe…
Misyon:
Okulumuzda eğitim öğretim programı ve çevre faktörleri dikkate alınarak öğrencilerimizin duygu düşünce ve yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak; bir üst öğrenim için gerekli eğitimi vermek.
Başarılar:
Adres

Cumhuriyet Mah. Talat Paşa Cad.Altınordu Sok. No2 Ödemiş / İZMİR

Telefon

232 545 21 18

Fax

232 545 82 22

web

http://oal.meb.k12.tr

Ödemiş Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ödemiş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 0
 • Yorum

Ulucak Anadolu Lisesi

İzmir Kemalpaşa

Ulucak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Ödemiş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ödemiş Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2020

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ödemiş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ödemiş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ödemiş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ödemiş Anadolu Lisesi taban puanı 2020

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız