Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0232 464 80 11
0232 464 80 11
Adres Kültür Mh. Lozan Meydanı 35220 Alsancak Konak/İzmir
MEB logo İzmir / Konak
Atatürk Lisesi

http://izmirataturklisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 300
Taban Puanı 414.6920
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Atatürk Lisesi İzmir ili Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Atatürk Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Atatürk Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Atatürk Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Atatürk Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Atatürk Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Atatürk Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Atatürk Lisesi Taban Puanı 414.6920 -
2017 Atatürk Lisesi Taban Puanı 490.7868 1.8000
2016 Atatürk Lisesi Taban Puanı
485.2911 1.4800

Türk Milli Eğitimin de çok önemli bir yeri olan İZMİR ATATÜRK LİSESİ, 1888 yılında eğitim ve öğretim etkinliğine başlamıştır. Tanzimatta başlayan batılılaşma hareketi doğrultusunda 1853 te yirmi beş rüştiyenin açılmasına karar verilir. Türk Milli Eğitiminin modernleşmesinin ilk basamağını oluşturan bu kurumu İdadiler ve Sultaniler izler. 1885te şimdiki İzmir Adliyesi binasının yerinde ilk İdadinin temelleri atılır. Üç yıllık bir çalışmadan sonra yirmidörtbin altın harcanarak İdadnin binası hizmete sunulur. (1988) İdadinin ilk müdürü Burhanzade Abdurrahman Hilmi beydir.
Vizyon
Yurtta atatürk dünyada atatürk.
Misyon
İnsan sevgisini her şeyin üzerinde tutan, çağdaş, laik, atatürkçü, ulusal ve evrensel değerlere bağlı, başarılı bireyler yetiştirmek. Ulusal ve uluslararası projeler üretmek, bilimsel ve teknolojik gelişmelere uygun eğitim ortamı hazırlamak, insan ve doğa sevgisini geliştirici etkinlikler düzenlemek, demokrasi bilincini yerleştirmek, atatürkçü düşünceyi pekiştirici etkinlikler düzenlemek, öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerini sağlamak, öğrencilerimizin hedeflerine uygun üniversiteyi kazanmaları için eğitim ortamı sağlamak, türkçesine sahip çıkan ve yabancı dil eğitimi ile dünya vatandaşı olan bireyler yetiştirmek,

Atatürk Lisesi Pansiyonumuz erkek öğrencilere yönelik olup 23 odalı 138 kişi kapasitelidir. 2014- 2015 eğitim-öğretim yılından itibaren yeni binamızda hizmet vermekteyiz. Pansiyonumuz doğalgaz ile ısıtılmakta olup 24 saat sıcak su ve banyo imkanı vardır. Akşam 17:00 ile gece 23:00 ´e kadar ücretsiz internet imkanı mevcuttur. Sabah kahvaltısı , öğle yemeği ,akşam yemeği ve saat 22:00 ´da 4. Öğün olmak üzere günde 4 öğün yemek verilmektedir. Çamaşırhanede görevli elemanlarca öğrencilerin çamaşırları yıkanıp , ütülenmektedir. Akşamları belletmen öğretmenler nezaretinde sınıflarda etüt uygulaması yapılmaktadır.

  • Öğretmen Sayısı : 105
  • Öğrenci Sayısı : 1540
  • Öğretim Şekli : Tekli
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 15:15
  • Derslik Sayısı : 52
  • Atölye-İşlik Sayısı : 1
  • Fen Laboratuarı Sayısı : 4
  • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
Başarı Durumu:
Tıkla Bu Okula Sanal Tur İle Gez

Atatürk Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Atatürk Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Atatürk Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Atatürk Lisesi'nin başarılarını, Atatürk Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0232 464 80 11
Okulun Faxı: 0232 464 80 11
Okulun Adresi: Kültür Mh. Lozan Meydanı 35220 Alsancak Konak/İzmir

Bu okula 16 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İzmir Atatürk Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Atatürk Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Atatürk Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Atatürk Lisesi taban puanı 2019 , Atatürk Lisesi yüzdelik dilimi, Atatürk Lisesi yorumları, Atatürk Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Atatürk Lisesi nerede?, Atatürk Lisesi üniversite başarısı, Atatürk Lisesi formaları, Atatürk Lisesi adresi, Atatürk Lisesi başarıları, Atatürk Lisesi İzmir, Konak Atatürk Lisesi

google+ google+ google+