Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

İzmir / Çiğli
Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi
 • Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 74.3892
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi İzmir ili Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okulumuz 2007 yılı Eylül ayında Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün onayı ile Çiğli Hasan Sağlam İlköğretim Okulu’nun eski binasında hizmete açılmış ve 2007 -2008 Eğitim – Öğretim yılında üç şube ve 62 öğrenciyle eğitim hayatına başlamıştır. Okulumuzu Kurucu Müdürü Sevcihan AYAN’dır. 2008-2009 öğretim yılında ise şube sayımız dört lise bir ve bir 10 fen bir de10 sosyal sınıfı olmak üzere altıya çıkmış ve öğrenci sayımız 128’e ulaşmıştır. 2009-2010 öğretim yılında ise şube sayımız 10’a ve öğrenci sayımızda 228’e çıkmıştır. 2010-2011 Eğitim – Öğretim yılında 12 şube ve 300 öğrenci  Sayısına ulaşılmıştır.
Okulumuz zemin artı üç kattan oluşmaktadır.
     Zemin katta Müdür yardımcısı odası,Bilgisayar Laboratuarı,Fen Labortuarı,Psikolojik danışma odası,memur odası,Kütüphane,Arşiv ve Hizmetli odası bulunmaktadır.
    Birinci katta Müdür oadsı,4 sınıf,Bayan öğretmen ve Kız öğrenci lavaboları bulunmaktadır.
    İkinci katta öğretmenler odası,4 sınıf ,erkek öğretmenler ve öğrenci lavaboları bulunmaktadır.
    Üçüncü katta ise Müzik odası,4 sınıf ve öğrenci soyunma odası bulunmaktadır.Kantinimiz 2011 yaz döneminde okul bahçesine yapılmış ve burada hizmet verilmektedir.okulumuz doğal gaz ile ısınmaktadır.
     Bodrum bölümünde ise Kalorifer bölümü ve depo bulunmaktadır.Okulumuzun 2010 Ağustos ayında İzmir Özel İdaresi kanalıyla doğal gaza dönüşümü yapılmış,okulun elektrik tesisatı yenilenmiş ve okul bahçesine ihate duvarı yapılmıştır.
     Okulumuz 2011-2012 Öğretim yılında 9. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak Anadolu Statüsüne dönüştürülmüş ve 9. sınıfta 3 Anadolu sınıfı ( 90 öğrenci) bulunmaktadır.Okulumuzda eğitim yöneticisi ve bir eğitim yönetici yardımcısı vardır.Okulumuz halen 12 şube 90 öğrenci ve 23 öğretmenle eğitim-çğretime devam etmektedir.
Vizyon:
 Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi olarak hedefimiz, Lise 1.sınıfından başlayarak, lisenin sonuncu sınıfına kadar sağladığımız eğitimle, güçlü bir kimliğe sahip, başarıyı hedefleyen, yenilikçi, yaratıcı, lider olabilen, toplum tarafından takdir edilen, Türk kimliğine sahip olduğu kadar dünya vatandaşı niteliklerine sahip olan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ahlaklı gençler yetiştirmektir.Zeka düzeyleri ile fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri; bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, yeni, teknolojileri kullanan, yeni, bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan, dünya ile yarışan, bilim adamı ve akademisyen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarına hazırlanan, etkili ve nitelikli, çağdaş,demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.
Misyon:
 Biz öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak için onları; bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen kişiler olarak yetiştirmek, 21. yüzyılda gelişen ihtiyaçlara cevap verecek bireyler olarak hayata hazırlamak, insana değer veren, problemlere çözüm üretebilen milli ve manevi değerlerini koruyan ve geliştiren kişilikli insanlar olarak yetiştirebilmek için varız.
Başarılar:

Adres: 8186 sok.No2 Yakakent mh. Çiğli/İzmir

Tel: 232 322 16 17

Fax: 232 322 17 18

web: http://ciglinfkal.meb.k12.tr

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 9
Buca 85.yıl Anadolu Lisesi

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12
Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11
Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8
Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3
Dr.güngör Özbek Anadolu Lisesi

Dr.güngör Özbek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5
Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız