Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi

İzmir / Çeşme

Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi
 • Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İzmir
İlçesi Çeşme
OBP Puanı (*) 93.9323
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi İzmir ili Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.9323". Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1995-1996 eğitim-öğretim yılında Süleyman Sami Sarı Anadolu Lisesi olarak eğitime başlayan okulumuz ilk mezunlarını 2001-2002 eğitim-öğretim yılında vermiştir.2007 yılı şubat ayında Musalla mahallesindeki yeni binasına taşınan okulumuzu Hayırseverlerimiz Hayriye-Nuri Ertan yaptırmıştır. Bu nedenle okulumuza Hayriye Ertan´ın rahmetli anne ve babasının isimleri verilmiş olup, okulumuzun adı Hacı Murat Hatice Özsoy Anadolu Lisesi adını almıştır.

Okulumuz yarımada bölgesinin ilk anadolu lisesi olup, Çeşme ve yarımada eğitimine büyük katkı sağlamıştır. Okulumuz, yurdumuzun değişik yerlerindeki üniversitelere öğrenciler yerleştirmiş, buralarda yetişen öğrencilerimiz, avukat, mühendis, mimar, eczacı, diş hekimi, doktor, mütercim, tercüman, Öğretmen, akademisyen, bankacı, kamu yöneticisi, girişimci ve bir çok meslek alanında görev yaparak vatana hizmetlerini sürdürmektedir.

Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi
Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Çeşme
  İlçe
Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi
Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Çeşme
  İlçe
Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi
Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Çeşme
  İlçe

Adres: Musalla mah. 1077sok. No8 ÇeşmeİZMİR

Tel: 0232 712 74 75

Fax: 0232 712 20 44

web: http://hacimurathaticeozsoy.meb.k12.tr

Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[hmhoal nakilli]

bu liseye nakil olalı 1 sene oluyor.öncelikle nakil olduğum lise bergama fendi fakat evimiz çeşmede olduğu için çok zor ulaşım vardı.şimdi diyeceksiniz fen lisesinden bu liseye mi nakil olunur ben oldum şahsen okuldaki herkes kaliteli insanlar.lisede bu güne kadar sayısal alanda 5 veya 10 tane tıp çıkmış sanırsam.bende bunlardan birisi olacağım umarım herkese öneririm kaliteli bir okul :D

2021-09-16 16:14
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 16

Naci Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://hacimurathaticeozsoy.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız