Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi

İzmir / Bornova

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi
 • Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 18
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İzmir
İlçesi Bornova
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi İzmir ili Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.9651". Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi 1932den bu yana süregelen eğitim ? öğretim çalışmalarının rehberliğinde; 2005/2006 eğitim öğretim yılında 120 öğrenci ile Anadolu Lisesi statüsünde eğitime başlamış, bugün yüzlerce öğrenciye hizmet veren bir eğitim kurumu haline gelmiştir. KILIK KIYAFET : Okulumuzun öğrenci kıyafetleri internet sitemizde yayınlanmaktadır. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılına esas olmak üzere ; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öğrencilerine yönelik Resmi Gazetede yayınlanan 25.07.2013 tarih ve 28718 sayılı kılık kıyafet yönetmeliği doğrultusunda okulumuz velilerine yönelik uygulanan anket sonucunda %80: öğrencilerin forma ile okula gelmesi sonucu ortaya çıktığından bu Eğitim-Öğretim yılında da okulumuzda okul forması uygulanacaktır. Buna göre;

Erkek Öğrenciler: Koyu renk ütülenebilir, kumaş, gri pantolon, yaz uygulaması süresince okul armalılakost tipi siyah-beyaz kısa kollu tişört,kış uygulaması süresince yine okul armalılakost tipi siyah-beyaz uzun kollu tişört.

Kız Öğrenciler: Okulumuza aitgri şort-etek(diz boyu) veya gri yada siyah ütülenebilir kumaş pantolon, yaz uygulaması süresince okul armalılakost tipi siyah-beyaz kısa kollu tişört,kış uygulaması süresince yine okul armalılakost tipi siyah-beyaz uzun kollu tişört.
 • Derslik :32
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • Fizik Laboratuvarı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler 08:30 - 15:35
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Ulaşım METRO KAMPUS DURAĞI ESHOT---http://www.eshot.gov.tr/OnemliNoktalar.aspx (CIKAN ALANA SUPHİ KOYUNCUOĞLU ANADOLU LİSESİ YAZIN ) DOLMUŞ- KARŞIYAKA BORNOVA,ÇİĞLİ EGEKENT BORNOVA , BAYRAKLI NALDÖKEN BORNOVA , ALSANCAK BORNOVA EVKA3 ALPASLAN YENİGARAJ PINARBAŞI BORNOVA OSMANGAZİ BORNOVA BUCA BORNOVA ALTINDAĞ BORNOVA
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İlçe Merkezinde, İl Merkezine Uzaklık 13 km

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi
Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Bornova
  İlçe
Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi
Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Bornova
  İlçe
Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi
Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Bornova
  İlçe

Adres: Erzene Mahallesi Gençlik caddesi No24/3 Bornova

Tel: 0 232 3431090 Müdür: 0 23

Fax: 0 232 3431091

web: http://bornovasuphial.meb.k12.tr

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 18 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Pasha]

Sınıflar genelde 29-33 kişi falan oluyor.Okul adrese dayalı alıyor.Okulun başarı düzeyi gayet iyi,ögretmenler anlayışlı ve güzel egitim veriyor.Konumu ve sundugu imkanlar gayet güzel ve yeterli.Ortalamanız 96 veya 96 üstü ise kesin girebilirsiniz diyebilirim.Ayrıca ortalaması 90 üstü olanlar adrese dayalı gidicekse ve adresi tutuyorsa bence ilk tercih olarak süphi koyuncuoglu anadolu lisesini yazmalı tabi kendi düşünceniz dogrultusunda seçim yapmanız sizin için daha iyi olur.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Sorunuz olursa yazabilirsiniz.Sevgiler Pasha...

2021-07-14 10:33
[Yağmur]

96.6662 ortalamam var, girebilir miyim?

2021-07-14 09:55
[Eylül]

Sınıflar kaçar kişi acaba?

2021-07-07 14:57
[CEYDA]

Adrese dayalı alıyor. Ancak OBP puanın yüksek olması lazım. Geçen sene en düşük 96.1538 ile aldı.

2021-01-28 14:19
[Ne yapıcağını bilmeyen öğrenci ]

İyi günler 8. Sınıf öğrencisiyim her gün elimden geldiğince ders çalışıp test çözüyorum eğer lgs de niteklikli bir lise tutturamazsam buraya gitmek istiyorum ve bu okul hakkında kafam takılan bir soru var
Bu okul adrese bağlı olarak mı alıyor?
Ortalamam da bu okula tutuyor.

2021-01-28 12:15
[Egemen ]

Herkezin sınav puanı iyimi yoksa özel okuldan gelip beleş çalışmadan gelenlerde varmı

2020-11-13 00:32
[Skallı]

Ben 95 ortalama ile girdim. Bu sene 10 a geçtim bizim geçen sene 11 sınıf vardı dokuz olarak. yanılmıyorsam bu sene 6 sınıf var 9lardan. okul güzel bahçesi geniş her tarafta bank var. Her sene 9 lara futbol turnuvası yapıyorlar ve eğlenceli oluyor.tabi korona olmasaydı bu sene de yapılırdı. Yüz yüze eğitim yapamadığımız için online eğitim yapıyoruz her dersi görüyoruz. Geçen sene kimse boşta kalmasın diye 91 ortalamaya kadar indiler o yüzden fazla sınıf alındı bu sene öyle yapmamışlar az sınıf almışlar. Fazla alsalardı ikili eğitime geçebilirdik. Umarım anlamışsınızdır okuduğunuz için teşekkür ederim. ;)

2020-09-11 13:16
[Birisi]

8. Sinif ortalamam 95 ama 6 7 ve 8 in ortalamasina gore 92.5 girebilir miyim

2020-08-18 17:49
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Naci Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bornovasuphial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız