Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi

İzmir / Bornova

Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi
 • Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl İzmir
Başarı Puanı (OBP) 83.9643
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi İzmir ili Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz; arsası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tahsis edilen 3600 m2?lik alan üzerine 3 katlı, 16 derslik, bilgisayar ve FKB laboratuar yerlerini içeren, kaloriferli olarak Hatice GÜZELCAN adına oğulları Aziz-Demir-Haluk-Erol GÜZELCAN tarafından yaptırılmış ve Milli Eğitime bağışlanmıştır.
2002-2003 Eğitim Öğretim yılında ?Hatice Güzelcan Lisesi? olarak eğitime-Öğretime başlamıştır. 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülerek ?BORNOVA HATİCE GÜZELCAN ANADOLU LİSESİ? adını almıştır. 
VİZYON
Teknolojiyi eğitim ve öğretimle birleştirip sıkıcı ve monoton sistemlerden uzaklaşarak görsel bilgi akışıyla bilgilerin daha kalıcı olmasını sağlamak. Ayrıca sosyal etkinliklerle bütünleşmiş eğitim sistemiyle, sosyalleşmek adına öğrenirken üreten, kendine güvenen, duygularını mantıklı ve anlaşılır bir şekilde dile getirebilen, idealleri doğrultusunda emin adımlarla yürüyebilen gençler yetiştirmektir.
MİSYON
Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda aydınlık geleceğe emin adımlarla yürüyen bireyler yetiştirirken; öğrenci-öğretmen-veli üçgeni arasındaki bağları kuvvetlendirmek. Aile okul arasında sağlam bir köprü oluşturmanın Eğitim Öğretimde çok büyük katkısı olduğunu kanıtlayarak, gençlerin gelişimini aile ve okul penceresinden izleyip mutlu, huzurlu, sevecen, ortak değerlerimize saygı duyarak sahip çıkan, bilgiyle donanımlı bireylerin yetişmesinde bir yol gösterici olmaktır.
BAŞARILAR
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi
Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Bornova
  İlçe

Adres: Egemenlik Mah. 6093 sk. No.4 Işıkkent /Bornova/İZMİR

Tel: 2324361969

Fax: 2324361911

web: http://bornovahgal.meb.k12.tr

Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Dr.güngör Özbek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://bornovahgal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bornova Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız