TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi
 • TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 45
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 89.7446
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.7446".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
89.7446
2020
80.0644
TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Vizyon Türk Milli Eğitim Amaçları ışığında; dünü,bugünü ve geleceği bütünleştirerek birey olmanın idealini ve değişimini yaşayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır. Atatürkçü düşünce sisteminin;
 • Çağdaş insan
 • Profesyonel meslek adamı ve uzmanı
 • Toplum lideri olarak öngördüğü insan profiline ulaşmak ve tutarlı, akılcı, özgür,öz benliğinden ve kültüründen kopmamış,çağdaş ve evrensel kültürle bütünleşmiş bir tipi ortaya çıkarmaktır.
Misyon Çalışkan ve yetenekli öğrencilerin; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, tüm potansiyellerini kullanmalarına fırsat tanımak ve öğrencileri yüksek öğretim kurumlarına yönlendirip başarılı olmalarını sağlamaktır.
 • Öğretmen :62
 • Saatler: 08:30 - 16:10
 • Öğrenci :913
 • Ulaşım : Okulumuz önünden geçen toplu taşıma araçları : 1) 113 hat nolu belediye otobüsü Eski Vilayet - Kozan Cad. - DSİ TOKİ - Balcalı (75 dakikada bir) 2) 135 hat nolu belediye otobüsü Havalimanı - Atatürk Cad. - DSİ TOKİ - Balcalı (60 dakikada bir) 3) Çarşıya giden bir dolmuş hattı bulunmaktadır.(5 dakikada bir) NOT : İsteyen öğrencilerimiz için servis araçları hizmet vermektedir.

TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kışla Mahallesi DSİ TOKİ Konutları 4525 sokak YÜREĞİR / ADANA

Tel: 0322 344 24 28

Fax: 0322 344 24 29

web: http://tokikal.meb.k12.tr

TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi ile ilgili 45 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[saliha klc ]

Okulun obp si 80 benimki 91 beni alirlarmi ve servisle gitmek istiyorum

2021-07-18 20:10
 
0
 
0
[isimli]

benim puanım 87 okulda ikametgahımıza uyuyor benim bu okula yerleşme ihtimalim yüksek mi?

2021-07-07 15:01
 
0
 
0
[Theyargimachine]

Okulun ortalaması yukselebilrimiş böyle bir şey var mı ortalamam 86 vurgüllü bir şey n´olur cevap verin ona göre ilk tercihime ekleyeceğim.

2021-07-06 17:55
 
0
 
0
[Isimsiz]

Beni bu okula alırlar mı acaba obp puanım 77 ne olur cevap verin

2021-07-06 11:38
 
0
 
0
Reklam
[İsimsiz]

Merhaba sarıçam da oturuyorum beni bu okula obp puanıyla alırlarmı obp puanım 81.9575

2021-07-05 10:45
 
0
 
0
[Rumuz]

İsteyen öğrencilerimiz için servis araçları hizmet vermektedir. dediniz de ben servis aracıyla gelip gitmek istiyorumm

2021-07-05 10:40
 
0
 
0
[İsimsiz]

Okulun yemekhanesi varmı???

2021-07-04 15:42
 
0
 
0
[İsimsiz]

Benim obp puanım 82 beni alırlarmı??

2021-07-04 15:31
 
0
 
0
[klcxx]

okulun obp puanı 80 ve benimki ise obp olarak 88 yani beni alırlarmı acaba okulun güzel olduğunu duydum

2021-07-03 14:54
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tokikal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız