Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi

İzmir / Bergama

Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 0
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 84.2057
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi İzmir ili Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.2057".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
84.2057
2021
86.8296
2020
79.3844
Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 1973-1974 Eğitim-Öğretim yılında Ortaokul olarak 91 öğrenci 5 öğretmen ile hizmete açılmıştır. Gazi Osman Paşa Mahallesinde olup şehir merkezine 4 kilometre uzaklıktadır. Ulaşım Belediye otobüsleri ve Belediye denetimli özel minibüsler ile sağlanmaktadır. Okul binası 3 katlı, 20 derslik,1 kütüphane,1 laboratuar.1 öğretmenler odası,4 idari odasından ibaret olup kaloriferli ve modern bir yapıdadır.

Bergama Cumhuriyet Lisesi ; 24.06.2014 tarihi itibarı ile Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi Unvanını almıştır. Yine aynı yıl ikili Eğitimden Normal Eğitime geçilmiştir.

Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gaziosmanpaşa Mah. Mete Sok. No7 BERGAMA / İZMİR

Tel: (0232) 631 2865

Fax: 0232 632 6965

web: http://bercumlis.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İlk yorumu siz yapın !
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Karşıyaka Behçet Uz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Şehit Abdullah Kürşat Kupşen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Narlıdere Cahide-Ahmet Dalyanoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi kaç puan 2023 84.2057
Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bercumlis.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız