Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 79.3844
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi İzmir ili Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1973-1974 eğitim-öğretim yılında ortaokul olarak 91 öğrenci 5 öğretmen ile hizmete açılmıştır. Okulumuz Gaziosmanpaşa Mahallesinde olup şehir merkezine 4 km uzaklıktadır. Ulaşım belediye otobüsleri ve halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Okul binası 3 katlı, 25 derslik, 1 kütüphane, 4 laboratuvar (fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar)1 çok amaçlı salon, jimnastik salonu, Müzik Odası ve çalışma stüdyosu, Resim atölyesi 4 idare odasından ibaret olup kaloriferli bir yapıdır. Okulumuzun lise kısmı 1978/1979 eğitim-öğretim yılında eğitime başlamıştır.
Milli Eğitim Bakanlığının 14.07.1994 tarih ve 510/11102 sayılı genelgeleri ile okulumuz Yabancı dil ağırlıklı liseler programına alınmış ve 1994/1995 eğitim-öğretim yılından itibaren okulumuzda 2 şube halinde yabancı dil ağırlıklı lise programı uygulamaya başlanmıştır. Yabancı dil hazırlık sınıflarımız 2002/2003 eğitim öğretim yılından itibaren 3 şube olarak eğitim öğretimini sürdürmüştür. Ancak 2005-2006 yılından itibaren Bakanlığımız Yabancı Dil Ağırlıklı Liseleri kaptığından dolayı 2007-2008 Öğretim yılında Yaban Dil Ağırlıklı Lise kısmımız son mezunlarını vermektedir.
Şu an Okulumuz Genel Lise bölümünde ikili, Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümünde normal eğitime devam etmektedir. Okulumuzda 561 kız 425 erkek olmak üzere toplam 986 öğrenci 39 şubede eğitim yapmaktadır. Okulumuzda Fen, Türkçe-Matematik, Sosyal bilimler, Dil, alanları bulunmakta, Okulumuzun daha önceki eğitim yıllarında Spor ve Müzik alanları da bulunmaktaydı. Bu yönü ile Okulumuz Türkiye’nin Müzik alanı olan ender okullarından biri olarak bilinmektedir. Bu alanlardan mezun olan öğrencilerimiz derece ile Üniversitelere yerleşmişlerdir. Özellikle müzik alanı öğrencilerimiz ilçemizde müzik çalışmalarına her zaman aktif olarak katılmaktadırlar.
2007-2008 eğitim-öğretim yılında Okulumuz Öğrenci Pansiyonu da hizmete girmiştir. 192 Kişilik olan pansiyonumuz modern bir yapıdan oluşmaktadır. Şu anda 83 erkek 67 kız öğrenci pansiyon hizmetinden yararlanmaktadır.
Okulumuzda 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı 3 müdür yardımcısı, 1 memur, 2 yardımcı hizmetli, 55 öğretmen görev yapmaktadır.
VİZYON
Türkiye´nin ve dünyanın geleceğine yön veren, çağdaş değerlerle donatılan öğrenciler yetiştirmek.
MİSYON
Çağımızın ve memleketimizin ihtiyaçlarını, toplumsal beklentilerimizi karşılayabilen, bilimsel düşünen, akılcı, çağın gereklerini yerine getiren, geleceğine güvenen kültür seviyesi yüksek, onurlu, hoşgörülü Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, bireyler yetiştirmek.
Adres

gazi osmanpaşa mah. mete sok. no7 BERGAMA / İZMİR

Telefon

(0232) 631 2865

Fax

0232 632 6965

web

http://bercumlis.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız