Mustafa Kemal Anadolu Lisesi

İzmir / Bayraklı

Mustafa Kemal Anadolu Lisesi
 • Mustafa Kemal Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 18
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İzmir
İlçesi Bayraklı
OBP Puanı (*) 91.9797
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mustafa Kemal Anadolu Lisesi İzmir ili Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mustafa Kemal Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.9797". Mustafa Kemal Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mustafa Kemal Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Bugün okulumuz A Blok ve B Blok olmak üzere iki binada yer alan dersliklerimizden, Halı Sahamızdan, Kapalı Spor Salonumuzdan ve geniş bir Okul Bahçemizden oluşan Seçkin ve Marka bir Anadolu Lisesi olarak değerli öğrencilerimize güzel bir eğitim yuvası olmaktadır.

Öğrencilerimizin İngilizce, Almanca veya Fransızca Dillerini öğrenmelerinde destek olan okulumuz günümüzde tüm öğrencilerimize hem İngilizce hem de Almanca olmak üzere iki yabancı dil eğitimi sağlamaktadır.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mustafa Kemal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Manavkuyu Mahallesi 274/2 Sokak No1 Bayraklı / İZMİR

Tel: 2323391187

Fax: 2323393931

web: http://mkal35.meb.k12.tr

Mustafa Kemal Anadolu Lisesi ile ilgili 18 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Yeni Öğrenci]

Bu okula yerleştim umarım iyidir.

2021-07-26 19:24
 
0
 
0
[zeynep]

87,6854 obp puanı ile girebilir miyim kayıt alanımda

2021-07-12 20:04
 
0
 
0
[Eliff]

89,9895 obp puanı ile girebilirmiyim kayıt alanımda

2021-07-06 15:40
 
0
 
0
[Salih Gümüş]

91.8 ile girebilir miyim

2021-07-03 10:41
 
0
 
0
[Batuhan]

Ortalamam 79.3151 girebilirmiyim

2021-05-27 21:26
 
0
 
0
[isimsiz]

admin obp puanım 92 adrese yakın girebilirmiyim

2021-05-23 17:39
 
0
 
0
[5yildiz]

ORTALAMAM85 GIRERMIYIM

2020-07-23 18:31
 
0
 
0
[Anon]

Ben %13 gibi yüksek bir dilimle girdim benden sonra girenler okulun başarısını düşürdü mekan olarak çok güzel ancak idare ve kurallar yüzünden kendinizi nazi kampında gibi hissediyorsunuz ayrıca bu yıl 1 tane olan bilgisayar sınıfıda iptal edilip sınıf yapıldı

2019-09-15 14:15
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 13

Naci Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mustafa Kemal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mkal35.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mustafa Kemal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mustafa Kemal Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mustafa Kemal Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız