Halit Özpirinç Anadolu Lisesi

İzmir / Bayraklı

Halit Özpirinç Anadolu Lisesi
 • Halit Özpirinç Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl İzmir
İlçe Bayraklı
Başarı Puanı (OBP) 65.2613
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Halit Özpirinç Anadolu Lisesi İzmir ili Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Halit Özpirinç Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Halit Özpirinç Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Halit Özpirinç Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 6 Ağustos 1997 tarihinde, su sporu yaparken hayatını kaybeden oğullarının adını yaşatmak adına Ziraat Mühendisi Bülent Özpirinç ve İngilizce öğretmeni Türkan ÖZPİRİNÇ tarafından yaptırılmıştır.
Okulumuz inşaatı 2008 yılında tamamlanmış; 2008/2009 Öğretim yılında Eğitime Başlamış, Fatma Hikmet Kaşerci ilköğretim okulu Müdür Yardımcısı Ali ODACIOĞLU kurucu müdürlük Yapmıştır.
Okul eğitime Pektim Latife Hanın İlköğretim Okulu bünyesinde başlamış ve Ekim 2008 de kendi binasına taşınmıştır.
Okulumuzun kurucu müdürü Ali ODACIOĞLU ağustos 2009 da pankreas kanserinden vefat etmiş ve müdürlüğü Gümüşpala Ticaret Meslek Lisesi müdür yardımcısı Asım GÜRPÜZ vekaleten  üstlenmiş ve 2010 Mart ayında asaleten müdürlüğe atanan Asım Gürpüz halen okul müdürüdür.
2012-2013 Öğretim yılında anadolu lisesine dönüşmüştür.
Vizyon:
FARKLI DEĞERLERLE FARK EDİLEBİLİR GELECEĞE ULAŞMAK.
Misyon:
Kaliteli, nitelikli bir eğitimle, ülke değerlerine bağlı, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmektir.
Başarılar:
2012-2013 Öğretim Yılı TKY İlçe Üçüncülüğü 2013-2014 Öğretim Yılı Liseler arası Bilgi Yarışması Bayraklı Birinciliği 2013-2014 TKY Kalite Yarışmasında İzmir İl İkinciliğini Kazandık. 2013-2014 Bilgi Yarışmasında İzmir´de Çeyrek Finalde İlk 10´da yarıştık. 2013-2014 Resim Dalında İl Birincilikleri Aldık.

Halit Özpirinç Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Halit Özpirinç Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Onur Mah. 7370 Sok. No 3 Bayraklı/ İZMİR

Tel: +90 232 363 44 27

Fax: 90 232 363 45 44

web: http://halitozpirincanadolu.meb.k12.tr

Halit Özpirinç Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 13

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Dr.güngör Özbek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Halit Özpirinç Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Halit Özpirinç Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://halitozpirincanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Halit Özpirinç Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Halit Özpirinç Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Halit Özpirinç Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Halit Özpirinç Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız