Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi

İzmir / Bayındır

Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 3
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 79.9730
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi İzmir ili Bayındır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "79.9730".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
79.9730
2021
81.7789
2020
86.7130
Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 2005 Yılında Bayındır Esnaflarından Sadık Susamcıoğlu Tarafından yaptırılmıştır. 2005-2006 yıllarında eğitim öğretim faaliyetine başlayan okulumuz ilk mezunlarını 2008-2009 yıllarında vermiştir. 2014 Yılında 6. mezunlarını veren okulumuz her yıl ÖSYM yerleştirme başarısını arttırarak devam ettirmektedir.
Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Sadık Paşa Mah. Öğretmen Evi Karşısı

Tel: 02325812666

Fax: 02325812665

web: http://bayindirssal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Qsliiiii]

Benim ortalamam 76,3376 bu liseye gidebilir miyim

2022-07-08 11:07
 
0
 
0
[Tomy_shelby]

Bennim ortalaman 79,3245 buraya gidebilirmiyim

2022-06-30 11:43
 
0
 
0
[MEHEMT]

benım teog 301 bayındır sadık susamcıogluna gitebirmıyım

2016-09-09 10:08
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Menderes Şehit Mehmet Kıvık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

Menemen Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi kaç puan 2023 79.9730
Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bayindirssal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız