Salih Dede Anadolu Lisesi

İzmir / Balçova

Salih Dede Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 77.5612
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Salih Dede Anadolu Lisesi İzmir ili Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Salih Dede Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Salih Dede Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "77.5612".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
77.5612
2021
60.3469
2020
72.8214
Salih Dede Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Salih Dede Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Salih Dede Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Salih Dede Anadolu Lisesi İzmirimizin değerli hayırsever yurttaşlarından Salih İŞGÖREN tarafından yaptırılmıştır. Yapımına 2004 yılında başlanmıştır.2005- 2006 Eğitim Öğretim yılında faaliyete geçmiştir.
Salih Dede Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Salih Dede Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Salih Dede Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu Okulumuz 2008 yılına kadar Süper Lise statüsünde hizmet vermiş olup üniversite yerleştirme oranları % 85 dir. 2008 yılından sonra bölgede genel lise olarak kalmış ve üniversite yerleştirme oranı %65 civarındadır. 2015 yılından itibaren genel lise öğrencileri son kez mezun edilecek ve 2016 yılından itibaren okulumuz tamamen Anadolu statüsünde eğitim verecektir.

Salih Dede Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Salih Dede Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Salih Dede Anadolu Lisesi
Salih Dede Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Balçova
  İlçe
Salih Dede Anadolu Lisesi
Salih Dede Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Balçova
  İlçe
Salih Dede Anadolu Lisesi
Salih Dede Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Balçova
  İlçe

Adres: Korutürk Mh. Demirci Efe Sk. No132 Balçova/İZMİR

Tel: 02322596104

Fax: 02322779781

web: http://salihdedeal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Salih Dede Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Veli....]

Bu okul gerçekten sıkıntılı öğretmenler öğrencileri boşlamış çoğu çocuk okula gitmiyor dersanede öğreniyorlar çoğu öğrenci geçen yıldan birdaha aynı sınıfı tekrarlıyorlar okulda kalan kalana çünkü eğitim düzeyi yok denilecek kadar az bilginize.

2021-11-01 20:34
 
0
 
0
[sidar sarısu]

hangi bölümler var

2016-11-13 13:17
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 59

Buca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Pakmaya Ülkü Hızal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Menemen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Salih Dede Anadolu Lisesi kaç puan 2023 77.5612
Salih Dede Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Salih Dede Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Salih Dede Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Salih Dede Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Salih Dede Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Salih Dede Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Salih Dede Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://salihdedeal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Salih Dede Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Salih Dede Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Salih Dede Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Salih Dede Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız