Salih Dede Anadolu Lisesi

İzmir / Balçova

Salih Dede Anadolu Lisesi
 • Salih Dede Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl İzmir
İlçe Balçova
Başarı Puanı (OBP) 72.8214
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Salih Dede Anadolu Lisesi İzmir ili Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Salih Dede Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Salih Dede Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Salih Dede Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Karaburun doğumlu hayırsever vatandaşımız Salih GÜMÜŞÇAY (Salih Dede) l989 Yılı´nda Milli Piyango´dan kazandığı ikramiyenin bir bölümüyle okulumuz binasını yaptırmıştır.13 Derslikte 700 öğrenci ile halen eğitim öğretim yapan okulumuzun yapımını üstlenen Hayırseverin Salih GÜMÜŞÇAY olması nedeniyle okulumuz Salih Dede Lisesi adını almıştır .
1990-1991 Eğitim ve Öğretim Yılı´nda Genel Lise olarak hizmete giren kurumumuz l0.l0.1990 tarihinde eğitim ve öğretime başlamıştır.
Okulumuzun Kurucu Müdürü Sami KARA 10.10.1990 -20.06.1991 yılları arasında ,
Ahmet AKINCI, 20.06.1991 - 16.08.1999 tarihleri arasında,
Müdür Vekili İlyas BABAYİĞİT,16.08.1999 - 08.05.2000 tarihleri arasında
Cengiz KANAT, 08.05.2000-07.07.2010 arasında görev yapmıştır.
27.08.2010 Tarihinden itibarende Mehmet ÖZTÜRK Okul Müdürü olarak görev yapmaktadır.
Okulumuzun 1994-1995 Öğretim Yılı´ndan itibaren bünyesinde Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümünde de eğitim ve öğretim yapılmaya başlanmıştır.
Bu bölümümüz 1998-1999 Öğretim Yılı sonunda ilk mezunlarını vermiştir.
Üniversiteye öğrenci gönderme konusunda benzer okul türleri arasında İzmir ilinde 3. sırayı alacak başarıyı göstermiştir.
Ortaöğretim Kurumlarının yeniden yapılandırılması çalışmaları sonrasında okulumuzun Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü 2004-2005 Öğretim Yılından sonra kapatılmıştır.
Yakın çevremizdeki pek çok öğretim kurumu Anadolu Lisesi statüsünü kazanırken, okulumuz Genel Lise olarak Eğitim ve Öğretime devam etmiştir.
Okulun Eğitim ve Öğretim´e açılmasından bir hafta sonra Salih GÜMÜŞÇAY ( SALİH DEDE ) 18 Ekim 1990 tarihinde vefat etmiştir.

Salih Dede Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Salih Dede Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Korutürk Mh. Demirci Efe Sk. No132 Balçova/İZMİR

Tel: 02322596104

Fax: 02322779781

web: http://salihdedeal.meb.k12.tr

Salih Dede Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 13

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Dr.güngör Özbek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Salih Dede Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Salih Dede Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://salihdedeal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Salih Dede Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Salih Dede Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Salih Dede Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Salih Dede Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız