Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi

İzmir / Aliağa

Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 52.9346
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi İzmir ili Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "52.9346".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
52.9346
2021
48.7614
2020
68.6140
Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz, Yazları Yenişakran?da oturan Hayırseverimiz ,Mustafa Güngör Çolakoğlu tarafından yaptırılmış ve okulumuza ismini vermiştir.

Okulumuz Yenişakran?da Çamlık adı verilen fidanlığın yanında 485 m2 büyüklüğünde bir alanda iki katlı ve 9 derslikli olarak inşa edilmiştir. İçerisinde idareci odaları, rehberlik servisi, fizik-kimya ve bilişim teknolojileri sınıfı, kantin alanı ve salonu, öğretmenler odası bulunan okulumuzda öğrencilerimiz ve personelimiz istedikleri çalışmaları yapabilmektedirler.

Bölgenin tek ortaöğretim kurumu olan okulumuz 2013-2014 eğitim ve öğretim yılından itibaren bakanlığımızca "Anadolu Lisesi"ne dönüştürülmüştür. Beldemiz sosyo-kültürel açıdan ilçe merkezine göre daha az hareketli, ekonomik açıdan ise gelir seviyesi ortalamanın altındadır

Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: YENİŞAKRAN MAH.MUHTAR EMİRALİ CAD.NO59 YENİŞAKRAN ALİAĞA/İZMİR

Tel: 2326288228

Fax: 2326288228

web: http://mgcl.meb.k12.tr/tema

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Nnajajwjw]

Buraya gidicem sanırım bu lise çıktı umarım guzeldir

2022-07-25 11:50
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Ulucak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Şehit Abdullah Kürşat Kupşen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi kaç puan 2023 52.9346
Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mgcl.meb.k12.tr/tema), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız