İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi

İzmir / Urla

İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi
 • İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli İzmir
İlçesi Urla
Taban Puanı 362.3931
Yüzdelik Dilimi 11.73
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi bir Proje Okuludur.

İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi İzmir ili Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
90
2020
102
2019
90
2018
90
İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 362.3931 11.73
2020 386.1126 10.53
2019 412.5428 10.36
2018 335.1704 11.90
2017 444.6726 18.38
İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi 2008-2009 Eğitim - Öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Okulumuz 2008 - 2009 Eğitim Öğretim yılında Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi bünyesinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürdükten sonra 20 / 10 / 2009 tarihinde şimdiki binasına taşınmıştır. Okulumuz hazırlık sınıfı olan Yabancı Dil - İngilizce ağırlıklı ve ikinci yabancı dili Almanca olan bir Sosyal Bilimler Lisesidir.

 • Öğretmen :31
 • Öğrenci :363
 • Derslik :18
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • Spor Salonu :2
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Revir:2
 • Saatler 09.00 / 16.10
 • Isınma Kalorifer
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil1. Yabancı Dil: İNGİLİZCE 2. Yabancı Dil: ALMANCA
 • Ulaşım Karayolu
 • Servis Bilgisi Poligon çıkışlı ve Buca çıkışlı servislerimiz mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri Urla- Kalabak Mevkii
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İl 30 km ilçe 6 km
 • Okulun YKS Başarı Durumu 2019 yılı: %84
İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi

İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kalabak Mah. 3060 Sok. No.26 Urla İzmir

Tel: 02327661737

Fax: 02327662959

web: http://icasbl.meb.k12.tr

İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Hazırlık sınıfı velisi]

Merhaba. Biz şu an hazırlık sınıfındayız. Haftada 20 saat ingilizce dersini 50 milyarlık özel okula verseniz bu okulda aldığınız kadar yoğun ve kaliteli ingilizce dersini almazsınız. Bizim şansımız sınıf öğretmenimizin İngilizce öğretmeni olması ve inanılmaz alakalı bir öğretmene denk gelmemiz olabilir. Ama şimdilik İngilizce epey yoğun ve muhakkak çok işe yarayacak gibi görünüyor. Hazırlık sınıfı olması bizim için avantaj lakin fizik kimya biyoloji gibi derslerin pandemi döneminde görmememiz avantaj oldu. Çünkü online eğitim ile bu dersleri öğrenmek biraz sıkıntılı. Seneye 9.sınıf olacağız ama geç olsun, güç olmasın. Hiç olmazsa yüzyüze eğitim almak online eğitimden daha iyidir.

2020-10-15 09:28
[Burak]

Bu liseye gitmeyi düşünüyorum. Eğer bu liseye gidersem buradan mezun olduktan sonra hangi üniversitelere gidebilirim? (Kabataslak bir şekilde anlatırsanız sevinirim.)

Not: 8.sınıfa yeni geçtim.

2020-08-28 16:11
[2020lgsmağduru]

Dilimim 6.45 yerleştirmelerde buraya yerleştim okulu biraz anlatabilir misiniz?

2020-08-10 11:47
[selamselam]

yüzdeliğim 8 geliyor yurt dışında resim okumak istiyorum sizce bu okul bana uygun mu

2020-07-18 13:05
[İCASBL li olmak ayrıcalık]

Torun olan arkadaşa ithafen:
1- madem okul o kadar kötü niye son sınıfa kadar okudun. Diğer güzel okulların(!) köküne kıran mı girdi? Hala okulda olduğuna göre okul iyi. Muhtemelen mezun da olacaksın. Yeni gelin misali hem ağlıyor hem de gidiyorsun.
2- Bütün bu kötülemelerine rağmen okul hala sana katlanıyorsa yine okul iyi ve demokratik.
3- Şunu da belirtmek isterim ki okul biz bir şey olmak istediğimiz sürece bize bir şeyler katar.

2020-06-28 19:45
[ahmetcan]

arkadaşlar bu okulda okuyorum çok harika bi okul cengiz topelden daha iyi yüzde yüz hem çevrede edinebilirsiniz

2020-06-14 02:13
[İCASBL ]

ege bölgesinin en iyisiiii kesindir. okul aşırı iyi

2020-05-07 17:54
[Sblninenbüyüktorunu]

Şöyle bir ayrımcılık var siz eğer sorunsanız sizi akıllı ögrenci ile ayırırlar ki bu da artı mı eksi mi sizin bakış açınıza göre değişir. Diyen arkadaşım öğrenciyi kazanmak öğretmen adına en büyük meziyettir. Eğer ki öğrenciyi kazanmak yerine onu başından def edip ´ olum sen evine git nakil al´ diyip. Kolaya kaçıyorsa emin olun ki bu kişi eğitimci zaten değildir. Öğretmenlik gönül mesleğidir okulumuzda bu işi gönülden yapan bazı hocalarımızda vardı tabii. Parmakla sayabileceğimiz kadar az. Ama emin olun idarede başım ağrıyor sizi şu an çekemem diyen kişilerde var. Yemek sorununa tekrar gelirsek. Okulda öğrencilerin zehirlendiği dahi oldu bu konuya daha fazla değinmek istemiyorum zaten. Son gelen aşçımız iyidi allaha şükür ancak daha önceki yemeklerde yemekhanede kimsenin yemek yemediğini dahi hatırlıyorum. Yani bi iyi bi kötü denilebilir 4 senelik gözlemim bu. İzinler konusuna da tekrar değineyim. Size güvenmeyen yapıdaki bir yurt müdürü! ne kadar da samimi bir ortam şurdan şuraya gitmek için 5 dakika ya 5 dakika için bile aileden dilekçe istiyor. Daha önce bu inisiyatifi alan hocalarımız vardı. Ancak şu an öğrencinin ruh hali ve psikolojisi 3. planda olduğu için böyle bir şeye gerek duyulmuyor karşılıklı güven yok denebilecek kadar az bu yönetimde. Toplantı konusuna gelecek olursak gerçekten güldüm arkadaşa. Yıl içinde defalarca toplantı istedik sorunlarımızı dile getirdik. Hatta ve hatta öğretmenlerimiz aracılığıyla bile toplantı istedik. Sorunlarımızı dile getirdik yüz yüze defalarca karşısına çıktık defalarca . Her birinde farklı bahanelerle susturulduk. Bazılarında sizinle uğraşamam çocuklar dendiği bile oldu.
Etütte çıt çıkmaması iyi demiş bu gerçekten trajikomik arkadaşlar. Çıt derken gerçekten çıt arkadaşına soru dahi soramazsınız kısık sesle dahi . Düşünün hangi insan 2 saat put gibi durur bunu bi düşünün.
Hapis olma konusuna gelince. Yapma arkadaşım gerçekten sende bende biliyoruz Türkiyede ki tüm yurtlarda öyle yada böyle çarşı izni var tabii bu biraz okul yönetiminin öğrenciye tutumu güvenine de bağlı. İçkiden kaynaklı demiş sen varmıydın kalktığında da neyden kaynaklı olacağını bilecen. yoksa öğretmen felanmısın hocam sizmisiniz?? Az mantık lütfen rica ederim . Kim 5 gün ya 5 koskoca gün hiç bir yere çıkamadan bir hava alamadan rahat bir hafta geçirir. Hele hele icasbl hapishanesinde hafta sonu cezası alıp da hafta sonu dahi dışarı çıkamazsa. Psikolojisi dahi bozulabilir. Lütfen arkadaşlar azıcık mantıklı olalım hepimiz insanız sonuçta. Bu dediklerimi göz önüne alın

2019-08-29 23:11
BENZER OKULLAR
Yorum 110

İzmir Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 39

Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 74

Atatürk Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Atatürk Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Atatürk Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 69

Bornova Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://icasbl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız