Nenehatun Kız Anadolu Lisesi

Erzurum / Yakutiye

Nenehatun Kız Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 70.5706
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Nenehatun Kız Anadolu Lisesi Erzurum ili Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nenehatun Kız Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Nenehatun Kız Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "70.5706".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
70.5706
2021
78.1674
2020
58.2948
Nenehatun Kız Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Nenehatun Kız Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Nenehatun Kız Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce 2010-2011 eğitim-öğretim yılından itibaren okulun Anadolu Lisesi kapsamına alınması üzerine, Nenehatun Kız Lisesi ismi değişerek Nenehatun Kız Anadolu Lisesi adını almıştır. 2010-2011 eğitim-öğretim yılı itibarı ile genel lise kayıtları durdurulmuştur. Anadolu Lisesi kapsamında sınavları kazanan 300 kız öğrencinin kaydı yapılmış ve genel lisenin aşamalı olarak tasfiyesine gidilmiştir.

Okulun Anadolu Kız Lisesine dönüştürüldüğü 2010-2011 eğitim öğretim yılında okul müdürlüğüne atanan Hilmi Özbek, okula yeni bir heyecan ve dinamizm getirmiştir. Bu dönemde ana binanın alt katında bulunan ve atıl durumda olan birim restore edilerek şık bir kantin oluşturulmuş ve öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca okul bahçesinde Erzurum iklim şartlarına uygun ve daha estetik bir görünüme sahip çam ağaçlarının dikilmesi amacıyla, gelişi güzel dikilen ve göz zevkini bozan ağaçlar kesilmiştir. Yine bu dönemde okulun muhtelif yerlerine ilan panoları konulmuş ve çevre düzenlemesi çalışmaları ile okulun güzelleştirilmesi çalışmaları son sürat devam etmektedir.

VİZYON : Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, tercih edilen bir okul olmaktır.

MİSYON : Misyonumuz, Atatürk ilke ve inkılaplarından ödün vermeden Milli Eğitimin temel amaç ve ilkeleri doğrultusunda; sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, milli ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan, yenilik ve gelişmeleri takip eden, toplumsal ve bireysel ilişkilerde özgüveni gelişmiş, yetenekleri ile ön plana çıkabilen anadilini ve kültürünü özümsemiş, ulusal değerleri yaşatmayı kendine amaç edinmiş ve teknolojik gelişimin gerektirdiği akademik donanıma sahip bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR : 2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Nenehatun Kız Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nenehatun Kız Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gez Mah. Hastaneler Cad. Nenehatun Kız Anadolu Lisesi Yakutiye/ERZURUM

Tel: (442) 235 17 42

Fax: 442 234 50 00

web: http://nenehatunkl.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Nenehatun Kız Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Evin akansu]

Ben bu okula nakil vermek istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

2022-12-03 08:43
 
0
 
0
[Pervin]

Ben 10 .sınıfa giricem bu sene ve nene hatun lisesine nakil aldırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

2018-07-24 18:03
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Hınıs Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Tekman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Mücahit Daşdan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Nenehatun Kız Anadolu Lisesi kaç puan 2023 70.5706
Nenehatun Kız Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Nenehatun Kız Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Nenehatun Kız Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Nenehatun Kız Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Nenehatun Kız Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nenehatun Kız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Nenehatun Kız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nenehatunkl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nenehatun Kız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nenehatun Kız Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nenehatun Kız Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nenehatun Kız Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız