Nenehatun Kız Anadolu Lisesi

Erzurum / Yakutiye

Nenehatun Kız Anadolu Lisesi
 • Nenehatun Kız Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Erzurum
İlçe Yakutiye
Başarı Puanı (OBP) 58.2948
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Nenehatun Kız Anadolu Lisesi Erzurum ili Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nenehatun Kız Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Nenehatun Kız Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Nenehatun Kız Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce 2010-2011 eğitim-öğretim yılından itibaren okulun Anadolu Lisesi kapsamına alınması üzerine, Nenehatun Kız Lisesi ismi değişerek Nenehatun Kız Anadolu Lisesi adını almıştır. 2010-2011 eğitim-öğretim yılı itibarı ile genel lise kayıtları durdurulmuştur. Anadolu Lisesi kapsamında sınavları kazanan 300 kız öğrencinin kaydı yapılmış ve genel lisenin aşamalı olarak tasfiyesine gidilmiştir.

Okulun Anadolu Kız Lisesine dönüştürüldüğü 2010-2011 eğitim öğretim yılında okul müdürlüğüne atanan Hilmi Özbek, okula yeni bir heyecan ve dinamizm getirmiştir. Bu dönemde ana binanın alt katında bulunan ve atıl durumda olan birim restore edilerek şık bir kantin oluşturulmuş ve öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca okul bahçesinde Erzurum iklim şartlarına uygun ve daha estetik bir görünüme sahip çam ağaçlarının dikilmesi amacıyla, gelişi güzel dikilen ve göz zevkini bozan ağaçlar kesilmiştir. Yine bu dönemde okulun muhtelif yerlerine ilan panoları konulmuş ve çevre düzenlemesi çalışmaları ile okulun güzelleştirilmesi çalışmaları son sürat devam etmektedir.

VİZYON : Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, tercih edilen bir okul olmaktır.

MİSYON : Misyonumuz, Atatürk ilke ve inkılaplarından ödün vermeden Milli Eğitimin temel amaç ve ilkeleri doğrultusunda; sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, milli ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan, yenilik ve gelişmeleri takip eden, toplumsal ve bireysel ilişkilerde özgüveni gelişmiş, yetenekleri ile ön plana çıkabilen anadilini ve kültürünü özümsemiş, ulusal değerleri yaşatmayı kendine amaç edinmiş ve teknolojik gelişimin gerektirdiği akademik donanıma sahip bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR : 2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Nenehatun Kız Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nenehatun Kız Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gez Mah. Hastaneler Cad. Nenehatun Kız Anadolu Lisesi Yakutiye/ERZURUM

Tel: (442) 235 17 42

Fax: 442 234 50 00

web: http://nenehatunkl.meb.k12.tr

Nenehatun Kız Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Mecidiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Yakutiye Tevfik İleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Emel Çatal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Horasan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nenehatun Kız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Nenehatun Kız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nenehatunkl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nenehatun Kız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nenehatun Kız Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nenehatun Kız Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nenehatun Kız Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız