Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi

Erzurum / Palandöken

Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi
 • Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Erzurum
İlçe Palandöken
Başarı Puanı (OBP) 80.3929
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi Erzurum ili Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Vizyon Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden milli ve manevi değerleri benimsemiş mutlu bireyler olarak en az bir yabancı dil bilen sanat ve kültürel faaliyetlere katılan çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

Misyon Bireysel kabiliyetleri ön plana çıkararak özgüveni tam olan, paylaşmayı bilen, olumlu davranışlar sergileyen öğrenmeyi ilke edinmiş sorumluluk sahibi vatanını, milletini, devletini seven insancı değerleri benimsemiş her türlü bilimsel gelişmelere açık liderlik vasıfları taşıyan ekip çalışmalarına katılımcı bireyleri topluma kazandırabilmektir.

 • Öğretmen :52
 • Öğrenci :756
 • Derslik :25
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Saatler 08:30-12:30 Sabah derslerin başlangıç ve bitiş saati 12:30-13:30 Öğle Arası 13:30-15:50 Öğleden sonra derslerin başlangıç ve bitiş saati
 • Ulaşım Her türlü toplu taşıt araçları her 10 dakikada bir ulaşım yapabilmektedir.
2015 Yılı Üniversite Başarı Yüzdesi %59

Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Hüseyin Avni Ulaş Mah. Alparslan Türkeş Bulvarı Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi Palandöken

Tel: 04423430025

Fax: 000

web: http://palandokenhuseyinavniulas.meb.k12.tr

Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Mecidiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Yakutiye Tevfik İleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Emel Çatal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Horasan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://palandokenhuseyinavniulas.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Palandöken Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız