Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi

Erzurum / Palandöken

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi
 • Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Erzurum
İlçe Palandöken
Başarı Puanı (OBP) 84.3139
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Erzurum ili Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz bölgede tek lise olması nedeniyle 1400 öğrenci ile 13 yıl ikili öğretim yapmış, daha sonra ikinci bir okul olan Ziya Gökalp Lisesi açılmış ve 920 öğrenci ile tek öğretime geçmiştir. Okulumuz 2005/2006 Öğretim yılında 265 öğrenciyle Anadolu Lisesi statüsüne geçmiştir.

Şu anda 570 öğrenci ile Müstakil 4 yıllık öğrenim süresi olan Anadolu Lisesi eğitimi yapılmaktadır.22 şube mevcuttur.

Lisemiz 2012-2013 öğretim yılı başından itibaren yeni ve modern binasına taşınmış her türlü eğitim ve sosyal imkanı olan okul haline gelmiştir. Öğretimin kalitesinin artırılması yönünde ciddi adımlar atılmıştır.

Ayrıca okulumuz Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere azami derecede katılmış ve çeşitli ödüller almıştır.

VİZYON : Sürekli kendini sorgulayan ve geliştiren, bilişim çağının standartlarını yakalamış, toplumun sosyal, kültürel ve sanatsal ihtiyaçlarını tespit edebilen, bu ihtiyaçlara çözüm bulma irade ve yeterliliğini kazanmış, geleceği şekillendirebilecek donanım ve cesarete sahip öğrenciler yetiştiren, eğitim yönetiminin bilimsel gerekliliklerine uyan, önümüzdeki yıllarda en çok tercih edilen, bir eğitim kurumu haline gelmek.

MİSYON : Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, sorgulayıcı, araştırıcı, ruhen ve bedenen olgunlaşmış kendinin ve yaşadığı çevrenin ihtiyaçlarını bilen, bu ihtiyaçlar doğrultusunda kendini yetiştiren, ahlaklı, kendi kültür ve ananelerine bağlı, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş gençler yetiştirmektir.

 • Öğretmen : 46
 • Öğrenci : 570
 • Derslik : 22
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 3
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli-Gündüz
 • Saatler : 08:40-14:00
 • Bağlantı : ADSL (4 Mbit)
 • Isınma : Doğalgaz-Kalorifer
 • Ulaşım : Otobüs,minibüs, Servis aracı yapılmaktadır.

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Solakzade Mah. Mimar Sinan Cad. No1 25070 Palandöken/ERZURUM

Tel: 4423152091

Fax: 4423170836

web: http://maeal.meb.k12.tr

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Mecidiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Yakutiye Tevfik İleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Emel Çatal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Horasan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://maeal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız