Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi

Erzurum / Palandöken

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 5
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 85.7910
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Erzurum ili Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.7910".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
85.7910
2021
87.2256
2020
84.3139
Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz bölgede tek lise olması nedeniyle 1400 öğrenci ile 13 yıl ikili öğretim yapmış, daha sonra ikinci bir okul olan Ziya Gökalp Lisesi açılmış ve 920 öğrenci ile tek öğretime geçmiştir. Okulumuz 2005/2006 Öğretim yılında 265 öğrenciyle Anadolu Lisesi statüsüne geçmiştir.

Şu anda 570 öğrenci ile Müstakil 4 yıllık öğrenim süresi olan Anadolu Lisesi eğitimi yapılmaktadır.22 şube mevcuttur.

Lisemiz 2012-2013 öğretim yılı başından itibaren yeni ve modern binasına taşınmış her türlü eğitim ve sosyal imkanı olan okul haline gelmiştir. Öğretimin kalitesinin artırılması yönünde ciddi adımlar atılmıştır.

Ayrıca okulumuz Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere azami derecede katılmış ve çeşitli ödüller almıştır.

VİZYON : Sürekli kendini sorgulayan ve geliştiren, bilişim çağının standartlarını yakalamış, toplumun sosyal, kültürel ve sanatsal ihtiyaçlarını tespit edebilen, bu ihtiyaçlara çözüm bulma irade ve yeterliliğini kazanmış, geleceği şekillendirebilecek donanım ve cesarete sahip öğrenciler yetiştiren, eğitim yönetiminin bilimsel gerekliliklerine uyan, önümüzdeki yıllarda en çok tercih edilen, bir eğitim kurumu haline gelmek.

MİSYON : Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, sorgulayıcı, araştırıcı, ruhen ve bedenen olgunlaşmış kendinin ve yaşadığı çevrenin ihtiyaçlarını bilen, bu ihtiyaçlar doğrultusunda kendini yetiştiren, ahlaklı, kendi kültür ve ananelerine bağlı, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş gençler yetiştirmektir.

 • Öğretmen : 46
 • Öğrenci : 570
 • Derslik : 22
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 3
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli-Gündüz
 • Saatler : 08:40-14:00
 • Bağlantı : ADSL (4 Mbit)
 • Isınma : Doğalgaz-Kalorifer
 • Ulaşım : Otobüs,minibüs, Servis aracı yapılmaktadır.

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Solakzade Mah. Mimar Sinan Cad. No1 25070 Palandöken/ERZURUM

Tel: 4423152091

Fax: 4423170836

web: http://maeal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Adı Önemsiz]

Ey kardeşlerim gelin Mecidye´ye Çünkü mecidiye Teog ta 6.sırada aldı düşünün sınavsız olduğuna da bakmayın öğretmen kadrosu genç dinamik ve muhteşem disiplin bakımından çok çok iyi muhteşem sınavları da nevzat gibi zor soruyorlar(bize çok fayda sağlıyo kötü anlamda değil) çünkü eğer üniversite sınavına girersek zorluk çekmeyelim diye muhteşem bir laboratuvarları var özellikle bilgisayar laboratuvarları muhteşem 60 kişilik kapasitesi var gelin mecidiyeye beraber okuyalım ama notunuzun 90 üstü olması lazım

2019-07-29 16:57
 
0
 
0
[Şerif Murat ]

Ben de liseyi bu okulda okudum 2012 ye kadar. Katı disiplinli bir okuldu. İçlerinde bir kaç istisna öğretmeni saymazsak hocaları da yaşlıydı ve eski sisteme göre hareket ediyorlardı. Bu arada şu anda ben de öğretmenim. Okul lokasyon olarak çok güzel bir yerde ve artık puansız alıyor sanırım. Bu yüzden eski disiplinini ve öğrenci kalitesini yitirmiş olabilir.

2019-03-07 13:30
 
0
 
0
[öğrenci]

mehmet akif ersoy anadolu lisesi zor okul

2018-10-08 06:51
 
0
 
0
[Yt]

Okul iyi

2018-07-31 15:38
 
0
 
0
Reklam
[Öğrenci]

3 yıldır bu okulda okuyorum bok gibi okul öğretmen kadrosu eski sisteme göre hareket ediyor yaşlı oldukları için öğrencilerle ilgilenmiyor 448 puanı haketmiyor bu okulun alabileceği en yüksek puan 370 sadece disiplinli bir okul ders bakımından da çok kötü bu okula gideceğinize erzurum lisesine gidin ben burda okudum pişmanım siz okumayın

2017-09-06 11:13
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Yusuf Ziyabey Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Yakutiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şenkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Pasinler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Harput Kapı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi kaç puan 2023 85.7910
Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://maeal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız