Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi

Trabzon / Sürmene

Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi
 • Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Trabzon
İlçesi Sürmene
Taban Puanı 323.6020
Yüzdelik Dilimi 20.33
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi Trabzon ili Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
90
2020
90
2019
0
2018
0
Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 323.6020 20.33
2020 365.3443 15.42
2019 - -
2018 - -
2017 333.5464 -
Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
Öğrenim süresi dört yıl, yatılı ve gündüzlü bir ortaöğretim kurumu olan Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi 1964 yılında ?Sürmene Lisesi? olarak hizmete başladı. Trabzon İlinin doğusundaki ilçelerde açılan ilk lisedir. Bu yönüyle uzun bir süre Sürmene, Araklı, Of, Çaykara, Köprübaşı ilçelerinin öğrencilerine ortaöğretim düzeyinde hizmet vererek eğitim ve öğretimin ilçe içerisinde ve bölgede yaygınlaşmasında birinci derecede rol oynadı. 1998 yılında Türkiye geneline açık yatılı-pansiyonlu lise haline getirildi. Bu özelliğiyle Türkiyenin dört bir yanından gelen öğrencileri hayata hazırlamaya devam etmektedir.

2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi ne dönüştürülen okulumuz, kuruluşundan beri pek çok dalda; sportif, kültürel ve sosyal alanda etkinliklerde bulunmuş, bu etkinliklerle Sürmenenin sesini il, bölge ve Türkiye çapında duyurmuştur.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: ÇAMLICA MAH. SAĞLIK OCAĞI ÜZERİ LİSE YOLU

Tel: 04627461093

Fax: 04627461042

web: http://surmenehtkal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Trabzon Merkez Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Trabzon Yomra Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Akçaabat Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Kanuni Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Beşikdüzü İmkb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://surmenehtkal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sürmene Hasan Tahsin Kırali Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız