Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi

Trabzon / Sürmene

Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi
 • Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Trabzon
İlçesi Sürmene
OBP Puanı (*) 72.3953
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi Trabzon ili Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "72.3953". Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 1993-1994 Eğitim-Öğretim yılında Sürmene İlçesi Yeniay Beldesi'nde 60 öğrenciyle Sürmene Anadolu Lisesi adıyla eğitim ve öğretime başlamıştır. Okulumuz bu tarihten sonra Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi adını almıştır. Okulumuz bünyesinde 20 derslik, 2 idare odası, 1 öğretmenler odası,1 rehberlik odası, 1 fizik laboratuarı, 1 kimya laboratuarı, 1 biyoloji laboratuarı, 1 kütüphane, 1 Bilişim Laboratuarı, 1 hizmetli odası, 1 Spor odası ile hizmet vermektedir.

Vizyon Okulumuzun "Türkiye çapında akademik ve teknolojik yeniliklere imza atan, eğitimde, bilimde, sanatta, kültürde ve sporda başarılı olmaya çalışırken, fiziki yapısı yeterli, donanımı güçlü, çalışanları ve öğrencileri mutlu, mezunları toplumda ve iş hayatında aranan, takdir edilen bireyler olmasını" istiyoruz.

Misyon Çağımızın bilgi toplumunda öğrenmeyi zorunlu bir ihtiyaç kabul eden, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri inceleyen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, sosyal, sportif ve kültürel etkinliklere katılan, kendini sorgulayan, kendi aklıyla düşünebilen, değerlerinin yaşayan ve yaşatan, farklılıkları zenginlik kabul eden, hoşgörü, çağdaş, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, demokratik, laik bireyler yetiştirmektir. başarı
 • Öğretmen :28
 • Öğrenci :395
 • Derslik :20
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 08:15 - 16:00
 • Ulaşım Ulaşım karayoluyla sağlanmaktadır.
 • Yerleşim Yeri Karadeniz Bölgesi'nde, Trabzon İline bağlı bir ilçe olan Sürmene, doğusunda Of, güneydoğusunda Dernekpazarı, güneyinde Köprübaşı ilçeleri, güneybatısında Gümüşhane ili, batısında Araklı ilçesi, kuzeyinde de Karadeniz ile çevrilidir. İlçenin 2000 Yılı genel Nüfus Sayım sonuçlarına göre; toplam nüfusu (köy ve beldelerle beraber) 42.256'dır.
2015 Yılı Üniversite Yerleştirme Durumunu İncele

Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Orta Mahalle Zarha Mevkii Sürmene/TRABZON

Tel: 04627465226

Fax: 04627465226

web: http://surmenehsyanadolu.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Tevfik Serdar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Trabzon Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

17 Şubat Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

88.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akçaabat İbni Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://surmenehsyanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız