88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Trabzon / Ortahisar

Sor
88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
8
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.2048
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Trabzon ili Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) 88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "92.2048".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
92.2048
2022
89.7874
2021
90.1600
2020
87.3191
88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. 88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

VİZYON :İSTİYORUZ Kİ... 1.Okulumuzda Sevgi, Saygı ve Hoşgörü herkesin ortak değeri olsun. 2.Toplumsal yaşantımızın her alanında herkes hukukun üstünlüğüne inansın 3.Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. 4.Öğrenenler öğrendiklerini kendisi, ailesi, milleti ve tüm insanların yararı için kullansın. 5.Okulumuzda öğrenen ve öğretenler değişime ve gelişime açık olsun. 6.Okulumuzda çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın. 7.Okulumuzda her bireyin eşit olduğunu tüm veli, öğrenen ve öğretenler bilsin. 8.Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.

MİSYON : 1.Atatürk İlke ve İnkılâplarına, Anayasada ifadesini bulan Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, 2.Türk Milletinin millî, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini benimseyen; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, 3.Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilen, 4.Sorumluluklarını bilen ve yerine getiren, 5.İnsan haklarına saygılı, haklarını bilen ve koruyan, 6.Hür ve bilimsel düşünme gücüne sahip, 7.Bireysel yeteneklerini ve öğrenme stillerini dikkate alarak öğrenen, bilgili, becerili ve özgüvenli olan, 8.Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışı kazanan, 9.Türk Milletini çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, saygın bir ortağı yapma gayreti olan bireyler olmalarını sağlamak için varız.

88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gazipaşa Mahallesi Tavanlı Camii Karşısı Merkez Trabzon

Tel: 0462 321 91 18

Fax: 0462 326 22 18

web: http://88yilcal.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

*Okulumuzun Güncel Görseli Budur* Lütfen Sitenize Koyunuz Sorubak.com Ekibi!!!
Okul Tanıtım Videomuz Youtuba Koymuş Bulunmaktayız Lütfen Sitenize Koyunuz!!!
-Linki Budur: https://youtu.be/GrtcoyR0H9Q-

2023-08-03 05:22:18

Okul Tanıtım Videomuz Youtubede Bulunmaktadır Lütfen Sitenize Koyun
Linki Bu: https://youtu.be/GrtcoyR0H9Q

2023-07-30 15:17:46

Bu sene kaç puanla alıyor?

2023-07-24 12:07:37

lütfen biri söylesin bu okulun obpsi tam ve net olarak 89.7874 mü benim obpm 90.12 civari girebilirmiyim

2023-07-08 12:48:18
Reklam

Okul başarı puanı dört yıl ortalaması mi

2022-06-06 20:14:08
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Beşikdüzü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Akçaabat Yıldızlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Trabzon Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çarşıbaşı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi kaç puan 2024 92.2048
88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan 88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://88yilcal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda 88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. 88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, 88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 88.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız