Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi

Trabzon / Ortahisar

Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 93.3479
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi Trabzon ili Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.3479".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
93.3479
2021
92.4753
2020
91.5679
Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi 1970 yılında inşaatına başlanılan okulumuz 1972-1973 Eğitim-Öğretim yılında 16 öğretmen ve 370 öğrenci ile hizmete açılmıştır.

Affan Kitapçıoğlu Lisesi Trabzon-Merkez Bahçecik Mahallesinde, mülkiyeti hazineye ait 91 pafta, 442 ada, 110 parsel sayılı 13.450 m2 yüzölçümlü arazi üzerinde; 2285 m2´sinde okul binası, 7415 m2 okul bahçesi, 2645 m2 pansiyon bahçesi, 1105 m2´sinde kız pansiyonu binasıyla mevcuttur. Vakıflar Bölge Müdürlüğüne bağlı iken 2000 yılında protokolle işletmesi okulumuza devredilen erkek pansiyonu 2007 yılında Bakanlıkça geriye devredilmiştir.

Affan Kitapçıoğlu Lisesi M.E.B´ nın talimatıyla 2010-2011 Eğitim-öğretim yılında Anadolu Lisesi statüsüne getirildi. 150 öğrenci ve 11 öğretmenle bu dönemde eğitim-öğretime başlanıldı.

Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi. Bahçecik Mah. Affan Kitapçıoğlu Cad. NO 18 Ortahisar / TRABZON

Tel: 0 462 3213430

Fax: 0462 326 33 14

web: https://affankitapciogluanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Mehmet]

Obp=94.6
1.tercih Tevfik serdar
2.tercih Affan
3.tercih zorunlu olarak 15 temmuz
Sizce affan gelirmi

2022-07-11 04:59
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

17 Şubat Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Arsin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çarşıbaşı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Trabzon Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi kaç puan 2023 93.3479
Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://affankitapciogluanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız