Beşikdüzü Anadolu Lisesi

Trabzon / Beşikdüzü

Hesapla
Beşikdüzü Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
4
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 86.2225
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Beşikdüzü Anadolu Lisesi Trabzon ili Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Beşikdüzü Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Beşikdüzü Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "86.2225".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
86.2225
2022
88.5320
2021
83.9565
2020
83.0564
Beşikdüzü Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Beşikdüzü Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Beşikdüzü Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Beşikdüzü Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Beşikdüzü Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Beşikdüzü Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Beşikdüzü Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Beşikdüzü Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Beşikdüzü Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Beşikdüzü Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Beşikdüzü Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Okul nasıl acaba bilgi verir misiniz

2023-08-15 18:55:28

Bilmiyorum

2023-08-14 13:15:48

Bu okulda okuyanlar paralı yurtta mı kalıyorsunuz?? Beşikdüzü fen Lisesi´nin yurdunda mı kalıyorsunuz?? Para veriyor musunuz??? Lütfen acil bilgi verir misiniz??

2020-07-22 10:51:04
BENZER OKULLAR
Yorum 8

88.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Arsin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Pelitli Ahmet Can Bali Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

17 Şubat Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Beşikdüzü Anadolu Lisesi kaç puan 2024 86.2225
Beşikdüzü Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Beşikdüzü Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Beşikdüzü Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Beşikdüzü Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Beşikdüzü Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Beşikdüzü Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz