Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi

Trabzon / Akçaabat

Hesapla
Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
2
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 80.0340
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Trabzon ili Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "80.0340".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
80.0340
2022
79.5262
2021
82.6267
2020
70.5104
Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Dil bölümü varmı?

2023-02-10 12:54:24

Dışarıdan bu okula öğrenci olarak gelmistim ve bu okuldan mezun oldum. Tercih edecek arkadaslar sunu bilmeli ki Ogretmenler ogrenciyle gercekten yakin ve samimi. Fakat okul öğrencisi,eğitim kalitesi olarak ileride sorunlar yaşayabilirsiniz.Tercih edeceğiniz başka alternatiflere bakin derim.

2017-07-21 08:38:01
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Ortahisar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Derecik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Vakfıkebir Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

88.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çaykara Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kaç puan 2024 80.0340
Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz