17 Şubat Anadolu Lisesi

Trabzon / Akçaabat

Sor
17 Şubat Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
3
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.9544
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

17 Şubat Anadolu Lisesi Trabzon ili Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

17 Şubat Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) 17 Şubat Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "92.9544".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
92.9544
2022
90.5934
2021
91.9747
2020
86.3832
17 Şubat Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

17 Şubat Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. 17 Şubat Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Akçaabat lisesi ,1968 yılında Akçaabat ortaokulu'nun bünyesinde geçici olarak eğitim ve öğretime açılmıştır. Daha sonra şu anda eğitim ve öğretimini sürdürdüğü binasına 1972 yılında taşınarak bağımsız olarak faaliyetini sürdürmektedir.

ÖSYM sonuçları yönünden okulumuz Türkiye standartları üzerinde bir başarı elde etmektedir. Son on yıllık süre içerisinde okulumuzda çok önemli öğretmen açığı görülmemiştir.

17 Şubat Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. 17 Şubat Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre 17 Şubat Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

17 Şubat Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 17 Şubat Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Dürbinar Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi PK61300 AKÇAABAT/TRABZON

Tel: 04622281324

Fax: 04622282483

web: https://17subatanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
17 Şubat Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

88.2 ortalama alırmı

2023-07-01 13:43:45

Bu okula gitmek isteyenler için bilgu vereyim benim kızım bu okulda okudu ve keşke herhangi bi düz lisede okutsaydım . Okuldaki öğretmenler dersleri doğru düzgün bi şekilde anlatmıyorlar. Bu yüzden kızım 3 sene boyunca üniversiteyi kazanamadı. Ve çocuğumun zamanı boşa geçti lütfen eğer bu okulu istiyorsanız bir kez daha düşünün.

2021-07-28 18:36:38
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Esiroğlu Kenan Oltan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şalpazarı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çaykara Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

17 Şubat Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çağlayan Adnan Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
17 Şubat Anadolu Lisesi kaç puan 2024 92.9544
17 Şubat Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
17 Şubat Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
17 Şubat Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
17 Şubat Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
17 Şubat Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 17 Şubat Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan 17 Şubat Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://17subatanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda 17 Şubat Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. 17 Şubat Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, 17 Şubat Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 17 Şubat Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız