17 Şubat Anadolu Lisesi

Trabzon / Akçaabat

17 Şubat Anadolu Lisesi
 • 17 Şubat Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 91.9747
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

17 Şubat Anadolu Lisesi Trabzon ili Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

17 Şubat Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) 17 Şubat Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.9747".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
91.9747
2020
86.3832
17 Şubat Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

17 Şubat Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. 17 Şubat Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Akçaabat lisesi ,1968 yılında Akçaabat ortaokulu'nun bünyesinde geçici olarak eğitim ve öğretime açılmıştır. Daha sonra şu anda eğitim ve öğretimini sürdürdüğü binasına 1972 yılında taşınarak bağımsız olarak faaliyetini sürdürmektedir.

ÖSYM sonuçları yönünden okulumuz Türkiye standartları üzerinde bir başarı elde etmektedir. Son on yıllık süre içerisinde okulumuzda çok önemli öğretmen açığı görülmemiştir.

17 Şubat Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 17 Şubat Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Dürbinar Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi PK61300 AKÇAABAT/TRABZON

Tel: 04622281324

Fax: 04622282483

web: https://17subatanadolulisesi.meb.k12.tr

17 Şubat Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Hasan Maraz]

Bu okula gitmek isteyenler için bilgu vereyim benim kızım bu okulda okudu ve keşke herhangi bi düz lisede okutsaydım . Okuldaki öğretmenler dersleri doğru düzgün bi şekilde anlatmıyorlar. Bu yüzden kızım 3 sene boyunca üniversiteyi kazanamadı. Ve çocuğumun zamanı boşa geçti lütfen eğer bu okulu istiyorsanız bir kez daha düşünün.

2021-07-28 18:36
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Tevfik Serdar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Trabzon Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

17 Şubat Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

88.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akçaabat İbni Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 17 Şubat Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan 17 Şubat Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://17subatanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda 17 Şubat Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. 17 Şubat Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, 17 Şubat Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 17 Şubat Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız